Віктор Ейсмонт та Володимир Мохонь у 2013 році нібито затримали активіста й внесли неправдиві відомості щодо нього в протокол.

Про це повідомили під час судового засідання. Водночас це підтвердив потерпілий Максим Федяй, передає «Громадське».

Сьогодні, 14 червня, Шевченківський районний суд визнав винними двох колишніх працівників київського спецпідрозділу «Беркут» – Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня. Чоловіків засудили до трьох років позбавлення волі за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу про перевищення службових повноважень, вчинене групою осіб, що супроводжувалося насильством чи погрозою насильством.

Цікаво, що, крім ув’язнення, колишнім працівникам «Беркуту» заборонили на три роки обіймати будь-які посади в правоохоронних органах.

Водночас суд звільнив обвинувачених від покарання за статтями про перешкоджання мирним зібранням та службове підроблення через сплив строку давності.

Олег Багнюк, прокурор у справі, зазначив, що просив для обвинувачених 6 років позбавлення волі, але суд частково не врахував їхню кваліфікацію про дії у складі організованої групи та виконання злочинного наказу.

«Ми вважаємо, що це був наказ і саме ця кваліфікація відповідала фактичним обставинам. Обвинувачені не надавали жодних показів», – розповів Олег Багнюк.

За словами прокурора, захисники Ейсмонта і Мохоня наполягали, що підозрювані не вчиняли інкриміновані злочини.

Також Олег Багнюк зазначив, що Ейсмонт до сьогодні працював у поліції, але звільнити його зможуть лише після того, як вирок набуде чинності — тобто після розгляду апеляції, якщо її подаватимуть.

Євгенія Закревська, адвокатка потерпілих активістів Майдану, заявила, що це – перший реальний вирок ексберкутівцям у справах Майдану.

Нагадаємо, за даними слідства, Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Тоді чоловіки склали проти активіста рапорт про адміністративне правопорушення, куди, за даними слідства, внесли неправдиві відомості, які згодом скасував апеляційний суд.

Сам Максим Федяй сьогодні наголосив, що не очікував на таке рішення.

«Думав, щоб на нас ще не повісили потім судові витрати. Звісно, вони мають нести відповідальність, але з якогось боку мені їх шкода. Вони виконували тоді вказівки, їм сказали штампувати протоколи — вони це робили. Якби вони виказали керівника, можливо, їм дали б умовний термін», – зазначив потерпілий.

За словами Федяя, суд задовольнив його позов про відшкодування моральної шкоди у 400 тисяч гривень.

Відтак, наразі обвинувачені мають 30 днів на оскарження судового вироку в апеляційній інстанції.

До слова, за даними «Громадського», засуджений Віктор Ейсмонт був помічником екснардепа Євгена Дейдея і працював у полку поліції особливого призначення №1. Раніше начальник поліції Києва Андрій Крищенко повідомляв, що Ейсмонт у 2015 році успішно пройшов атестацію і за період служби зарекомендував себе позитивно.

Фото: pixabay