Елементи та деталі відтворили вручну сучасні ремісники.

Цієї осені київський ЦУМ оформив вітрини за мотивами української народної спадщини з колекції Музею Івана Гончара, повідомляє MMR.

Сім вітрин присвячені темам народної архітектури, косівської кераміки, обрядів, гончарства, рушника, прикрас і традиційного побуту.

Елементи та деталі відтворили вручну сучасні ремісники. Так, копії косівських тарілок і глечиків розписували 50 годин. Відтворення скрині 1909 року зайняло понад 24 години. Гуцульські майстри, які створюють репліки автентичних предметів, виготовили з липи та оздобили традиційним орнаментом свічник-трійцю.

Оформлювачі намагалися залучити вироби та майстрів із різних куточків України, щоб відобразити ідею єдності. Для декорування вітрини «Народна архітектура» привезли 20 снопів очерету з Одеси. На вітрині «Рушник» — відео, для якого відзняли столітню хату зі старого козацького хутору на Полтавщині. Автентичну стріху господар відновлював власноруч, як колись робив його дідусь.

На фейсбук-сторінці універмагу по черзі розповідають про тему кожної вітрини, додаючи описи експонатів з музею Гончара. На самих вітринах розміщено QR-коди, які дозволяють дізнатися більше про українську матеріальну культуру.

Всередині ЦУМу можна знайти чотири попап-зони виробів сучасного українського дизайну від брендів, які надихаються народними мотивами або працюють у народних техніках.

Світлини експонатів з колекції Музею Гончара також використали для оформлення дизайну пакетів і подарункових сертифікатів ЦУМу.

Фото: Фейсбук