У створенні нової виставки брала участь вся родина Ступок.

Про це повідомили у програмі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Виставка “КОД Ступки” до 80-го дня народження легендарного українського актора Богдана Ступки відкрилась у музеї Шевченка в Києві. В експозиції представлені роботи топових українських митців, ретро-афіші та костюми.

 

У створенні нової виставки, присвяченої легендарному українському акторові, брали участь видатні українські митці і вся родина Богдана Ступки. Глядачі побачать портрети Ступки, які створювали українські художники. Один із найцікавіших експонатів – портрет актора, який на кіностудії  написав  у 1971 році легендарний Іван Марчук.

Тож у Національному музеї імені Тараса Шевченка зараз можна побачити найрізноманітніші віхи творчості Богдана Ступки, які надихали інших митців на створення своїх шедеврів: у першій залі – живопис, у другій – фото, третя – присвячена унікальним графічним роботам Народного художника України Сергія Якутовича.

«Серед портретів, представлених тут, одним з найунікальніших є той, що належить пензлю Івана Марчука. Цікаво, що ми могли б ніколи не побачити цю картину, адже вона на довгі роки була втрачена. Марчук написав цей портрет 1971-го для фільму «Осяяння» і після зйомок подарував Ступці. Той хотів забрати портрет додому, але картина зникла. І лише нещодавно з’ясувалося, що Національний художній музей викупив цю картину в якоїсь невідомої жінки», – розповіли на виставці.

Не менш цікава робота представлена на афіші виставки. Її автор – художник Михайло Химич, відомий український графіст.

Це ліногравюра – вона робиться шляхом вирізання на лінолеумі смужок, які потім зриваються зі спеціальною фарбою, все друкується на папері і тим самим виходить відбиток. Це робота 170 см на 120 см. Досить велика і незвичайна для графіки“, – розповів куратор виставки Влад Тузов.

Крім того, на виставці представлені раритетні афіші, переважно 70-х років та театральні костюми. Один з них приїхав аж зі Львова – в ньому Богдан Ступка, ще будучи студійцем, виходив на сцену у виставі «Фауст і смерть».

Виставка триватиме у Національному музеї імені Тараса Шевченка до 10 вересня. Вхід коштує 60 грн, а для учнів та студентів – 30.

Нагадаємо, нещодавно у центрі Києва відкрили меморіальну дошку на честь Богдана Ступки. Щоправда, окремі митці побачили у цій роботі плагіат.

Фото: скріншот