Київська обласна рада затвердила схему розширення Київщини за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», що у межах столиці.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Так, під час сесії Київради 23 вересня мер Києва Віталій Кличко заявив, що за його дорученням подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу.

Справа в тому, що на 9 вересня Київська облрада затвердила схему розширення Київщини за рахунок Національного природного парку “Голосіївський”. Зокрема, смт Коцюбинське та Козин хочуть включити сусідні з ними землі столиці до своїх територій та розпоряджатися ними на свій розсуд.

Віталій Кличко: “Геокадстр протягом двох років не вносить існуючу межу міста Києва до Державного земельного кадастру, незважаючи на численні звернення Київради. Тому місто змушене було звернутися за судовим захистом своїх інтересів. За моїм дорученням подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу. Провадження у справі відкрите“.

Мер Києва додав, що Департаментом земельних ресурсів направлені відповідні повідомлення про злочин до ДБР, НАБУ, СБУ.

Я особисто звертаюся до посадових осіб Київської області, Держгеокадастру та правоохоронних органів та вимагаю не допустити порушення прав територіальної громади міста Києва“, – заявив він.

У прямому ефірі телеканалу “Київ” Володимир Бондаренко – заступник Київського міського голови, секретар Київради – повідомив, що історія з цими землями триває вже десятиліттями. Причина в тому, що ці землі є особливо цінними.

Наприклад, це національний природній парк “Голосіївський”, це Біличанський ліс, це частина лісопаркових територій Конча-Заспи. Тобто це землі звичайно ласі, які дуже хочеться муніципалітетам поряд зі столицею віддати у приватну власність фізичним або юридичним особам. Ця ситуація триває десятиліттями. І є не один судовий процес, насправді, де Київ виграє суди“, – сказав секретар Київради.

Він зазначив, що межа міста Києва в цих обсягах, які є на сьогодні, була встановлена ще у 1989 році. Тоді до меж міста приєднали Осокорки.  Секретар Київради додав, що місто не віддасть своїх земель і буде їх відстоювати.

На сьогодні Київоблрада забажала розширити межу смт Коцюбинське на 4 тисячі гектарів без погодження із Києвом.

Декілька разів були спроби Коцюбинського забрати частину національного природного парку “Голосіївський”. Востаннє така історія була у 2012 році. Тоді Київрада відмовила облраді у погодженні зміни меж Коцюбинського. Із того часу пройшло кілька судів, де правова позиція Києва була повністю підтверджена”, – підкреслив Володимир Бондаренко.

Він заявляє, що подібні рішення Київради суперечать не лише нормам права, а й “нормам здорового глузду”. Додав, що якщо мешканці Коцюбинського хочуть користуватися землями столиці – вони можуть підтримати приднання територіальної громади до столиці. І з огляду на опитування, які з цього приводу вже проводилися в Коцюбинському, багато його мешканців заявили, що не проти такого кроку.

Фото: Фейсбук