21-річна Юлія Здановська загинула від ракетного обстрілу рф у Харкові.

Київський національний університет виступив з ініціативою перейменування вулиці Михайла Ломоносова у Києві (Голосіївський район) на вулицю імені Юлії Здановської. Про це повідомляє прес-служба в Фейсбуці.

Юлія Здановська — молода українська математикиня, випускниця механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, волонтерка та вчителька. Загинула 3 березня 2022 року від ракетного обстрілу в Харкові. Їй був 21 рік.

«З 14 років талановита харків’янка Юлія пов’язала своє життя з Києвом та вулицею Михайла Ломоносова: саме тут вона навчалася та мешкала. Тут вона готувалася до Європейської математичної олімпіади серед дівчат, на якій у 2017 році здобула перемогу. Після випуску з Університету надзвичайно талановита та успішна математикиня не залишила Україну в пошуках «кращого», комфортнішого життя закордоном, а самовіддано присвятила себе волонтерству та викладанню, ставши вчителькою у селі на Дніпропетровщині» — йдеться в повідомленні.

В КНУ вказують, що вулиця Ломоносова є важливою для університету, адже на ній мешкають понад 8 тисяч студентів, курсантів, викладачів й інших співробітників.

«Усіляко підтримуючи державну та муніципальну політику з дерусифікації міського простору, університет прагне вшанувати пам’ять і представників нашої спільноти» — повідомили в університеті.

На підтримку цього клопотання в КНУ запустили флешмоб – #ВулицяЮлії #JuliasStreet.

Збір пропозицій щодо перейменування вулиць та інших об’єктів у Києві триватиме до 1 травня.

Фото: Фейсбук