Міська влада хоче надати деяким категоріям громадян пільги при паркуванні.

Пільги на паркування людям з інвалідністю, учасникам бойових дій та іншим категоріям, передбаченим законом, мають забезпечуватися виключно в автоматичному режимі. Про це заявив сьогодні, 2 червня, заступник голови КМДА Костянтин Усов під час наради в Міністерстві соціальної політики України, повідомляє сайт столичної міськради.

Нарада відбулася за участю заступника голови КМДА Петра Оленича та заступника Міністра соціальної політики України Валерія Бушкова. Усов вважає, що для того, аби ідентифікувати пільговиків, інспекції з паркування необхідно мати доступ до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків, розпорядником якого є Міністерство соцполітики.

«Враховуючи те, що інспекція накладає штрафи за несплату за паркування, ми маємо захистити право людей на пільги. Тому ми звернулися до Міністерства соціальної політики з проханням повідомити нам, хто має відповідне право. Нам необхідно мати можливість отримувати в автоматичному режимі інформацію про наявність пільги у власника припаркованого авто. Це може бути учасник бойових дій, особа з інвалідністю чи представник іншої пільгової категорії громадян, про яких ми зараз не маємо даних у повному обсязі. Щойно Міністерство надасть доступ до відповідної інформації, місто готове забезпечити цим категоріям громадян безкоштовне паркування без штрафів», – зазначив чиновник.

За його словами, інтеграція з реєстром Міністерства соціальної політики дозволить інспекторам отримувати інформацію про наявність пільги у власника автівки, не контактуючи з ним особисто.

«Ми вже провели ряд успішних інтеграцій з електронними реєстрами, що забезпечило створення зручних сервісів для киян. Реєстр пільговиків вкрай необхідний для стовідсоткового розуміння міста, як саме покращити та полегшити життя громадян. А також для формування повноцінної екосистеми цифрових сервісів Києва та України», – зазначив при цьому Оленич.

«Ми не хочемо обтяжувати людей поданням будь-яких документів, заявок та додаткових підтверджень власної особи», – додав Усов.

Як повідомив заступник Міністра соціальної політики України Валерій Бушков, міністерство готове розпочати взаємодію щодо надання доступу до реєстру пільговиків.

«У нас є пілотний проект щодо створення ЕІССС (єдиної інформаційної системи соціальної сфери), що передбачає об’єднання всіх наших реєстрів. Але ми не будемо чекати на завершення його реалізації, а впровадимо наш інформаційний обмін з тими реєстрами, які зараз є, з можливістю його доопрацювання в майбутньому», – повідомив Бушков.

Як ми писали, у центрі Києва будують «кишеню» на тротуарі для парковки трьох автівок посольства Словенії.

Фото: Фейсбук