В Мінкульті поки не відповіли на вимогу.

В КМДА закликають Міністерство культури та інформаційної політики України включити своїх представників до робочої групи з питань громадського контролю за ходом відновлювальних робіт у Костелі Святого Миколая. Про це у своєму Телеграмі написав заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

За його словами, Мінкульт має включити до групи представників Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, а також депутатів Київради.

«Ця історична будівля знаходиться на балансі Міністерства культури та інформаційної політики. Зважаючи на суспільний інтерес, міська влада має бути так само поінформованою про те, що відбувається з Костелом» — вказує Прокопів.

Нагадаємо, Мінкульт обіцяє, що відновлення собору почнеться в жовтні. В робочу групу, яка контролюватиме витрати на відновлення, увійдуть, зокрема, представники від бізнесу, а юридичний супровід понад 20 компаній, які пожертвували кошти на ремонт, довірили юристу Масі Найєму.

На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

Фото: Фейсбук