Жінці загрожує відповідальність за паплюження фасаду історичного будинку.

Про це повідомляє офіційний сайт КМДА.

Нагадаємо, про утеплення квартири на Пушкінській, 23-А, через яке було зіпсовано фасад будинку, ми писали кілька днів тому. Тоді в Шевченківській РДА повідомили, що інспектори з благоустрою змусили замовника припинити роботи і повернути фасад до початкового вигляду.

Сьогодні ж в КМДА повідомили, що Департамент охорони культурної спадщини направив припис власниці квартири із вимогою припинити виконання робіт та укласти охоронний договір на свою квартиру як частину культурної спадщини.

В Департаменті наголошують, що в будинку на Пушкінській, 23-А, у 1944-1962 роках жив композитор Вериківський; його внесено до переліку пам’яток історії місцевого значення, а розташований він в межах Центрального історичного ареалу міста Києва.

«Забороняється змінювати призначення пам’ятки, її частин та елементів, робити написи чи позначки… До Департаменту охорони культурної спадщини не надходила науково-проєктна документація. Дозвіл на виконання будь-яких робіт за вказаною адресою Департамент не надавав. Охоронний договір власником не укладено» — повідомили в Департаменті.

Відтак, Департамент вимагає:

  • із дня отримання припису припинити виконання будь-яких робіт;
  • у десятиденний строк із дня отримання припису надати Департаменту на розгляд науково-проєктну документацію на проведення робіт на вказаному об’єкті культурної спадщини;
  • у десятиденний строк із дня отримання припису укласти охоронний договір на частину об’єкта культурної спадщини – кв. № 11.

Крім того, представники відомства звернулися до Шевченківського управління поліції з проханням внести відповідні відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань і почати досудове розслідування.

Раніше ми писали про створення скверу на Тверському спуску на Печерську.

Фото: фейсбук