В адміністрації наголошують, що з 1989 року встановлені межі Києва не змінювались.

КМДА звинуватила Держгеокадастр у бездіяльності, яка «зумовлює низку негативних наслідків для територіальної громади столиці». Так в міськадміністрації реагують на рішення Бучанської райради розширити межі села Коцюбинське за рахунок території Голосіївського парку.

Повідомляється також, що Держгеокадстр протягом двох років не вносить наявну межу Києва до Державного земельного кадастру, і місто звернулося за судовим захистом своїх інтересів. За дорученням Кличка подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу.

Kyiv Media

Kyiv Media

«Одним із наслідків такої бездіяльності стало незаконне прийняття Бучанською районною радою рішення від 20.10.2021 про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення змін меж селища Коцюбинське» — зазначають в КМДА.

Згідно з цим рішенням, наголошують в адміністрації, межі Коцюбинського розширились за рахунок київських лісів.

«Таким чином, Бучанська районна рада протиправно намагається захопити територію Києва та відбирає у киян ліс» — йдеться в релізі.

Повідомляється, що щодо цього питання вже існував судовий спір. Так, у 2012 році Київська міська рада вже відмовляла у погодженні проекту щодо розширення меж Коцюбинського, оскільки воно передбачалось за рахунок лісів, які входять до меж Києва. У тому ж році Вищим адміністративним судом України відмовлено у задоволенні позову Коцюбинської селищної ради про скасування цього рішення.

Повідомляється, що цього разу проект землеустрою щодо встановлення змін меж селища Коцюбинське навіть не надходив на погодження до КМР, не погоджувався нею.

«Ці факти свідчать про незаконне розширення території селища Коцюбинське, перевищення владних повноважень та завдання значних збитків територіальній громаді Києва. Тому міська влада підготувала заяву про злочин та вкотре звертається до НАБУ та ДБР щодо недопущення захоплення земель столиці та захисту інтересів її територіальної громади. Будь-які зазіхання на київські ліси та інші землі території столиці будуть отримувати відповідну реакцію» — повідомили в КМДА.

В адміністрації наголошують, що з 1989 року і до сьогодні встановлені межі міста Києва не змінювались. Зокрема, восени 2019 року було віднайдено межу Києва, усі оригінали документів начебто є в наявності в міста.

Нагадаємо, КМДА також закликала поліцію надати оцінку діям Бучанської райради.

Додамо, що пголосуванням Бучанської міськради 9 вересня Київоблрада затвердила схему планування території Київської області. Вона розширила межі селища Коцюбинське за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», території в межах Києва.

Подання на сесію Бучанської райради зробив депутат Богдан Слюсаренко, який представляє партію колишнього мера Ірпеня, забудовника Володимир Карплюка «Нові обличчя». Про земельні оборудки Карплюка ми писали тут.

Фото: КМДА