ЖК Franklin Concept House зводять впритул до історичної будівлі.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА готує апеляційну скаргу на рішення Окружного адмінсуду, який скасував статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини для будинку Осипа Родіна, що на вулиці Олеся Гончара, 71. Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Чиновник підтвердив, що отримання такого статусу оскаржив власник будинку.

«Завдяки спільній роботі з громадськістю у вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини – зробили перший і головний крок на шляху отримання садибою статусу пам’ятки архітектури. Далі Мінкультури мало б лише своїм наказом занести споруду до Держрєєстру нерухомих пам’яток України. Проте власник будівлі не погодився з такими діями міської влади та громади і оскаржив їх у суді. Окружний адміністративний суд так і не знайшов історичної цінності в об’єкті та скасував наказ Департаменту», – зазначив Валентин Мондриївський.

За його словами, ініціатором надання будинку статусу щойно виявленого об’єкту культурної спадщини виступила громадська організація «Мапа реновації» у співпраці із Департаментом охорони культурної спадщини.

«Двоповерхова садиба була зведена за авторським проєктом архітектора Володимира Ніколаєва і стала невід’ємним елементом забудови кварталу. Проте чомусь суд не розгледів історичної та архітектурної цінності об’єкту. Звісно, ми готуємо апеляційну скаргу та сподіваємось на рішення на користь громади і захисту історичного будинку», – сказав Валентин Мондриївський.

Kyiv Media

Як ми повідомляли, власником садиби Осипа Родіна є ТОВ «Арікс», яке і оскаржило наказ Департамента про охоронний статус для об’єкта в ОАСКу. Фірма заявила, що Департамент протиправно заніс Будинок до Переліку об’єктів культурної спадщини. Буквально впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького.

Як ми повідомляли, ДАБІ не дозволила російському бізнесмену будувати розважальний центр під Аркою дружби народів.

Фото: Мапа Реновації, ЛУН