Метрополітен, як укриття забезпечуватиме перебування людей в підземній інфраструктурі або евакуацію до безпечного місця, але ані харчуваня, ані ліжок у підземці не передбачається.

Про це розказала заступниця начальника КП “Київський метрополітен” Наталія Макогон в ефірі Українського радіо.

“Київський метрополітен працює як об’єкт подвійного призначення — як транспорт і як об’єкт цивільного захисту з 1960 року. Перші станції метрополітену були запущені в розпал “холодної війни”, тому подвійне призначення було запланованим ще на етапі будівництва”, – розказала Макогон. 

Вона запевнила, що інфраструктуру метрополітену постійно підтримують у стані готовності. А щодо перебування людей, Макогон зазначила, що зараз не використовуються ті методи ведення військових операцій, які були актуальними під час Першої чи Другої світових воєн. Відповідно змінилися і методи роботи з цивільним населенням у разі необхідності.

За словами Макогон, це означає, що метрополітен перевозитиме пасажирів із потенційно небезпечного місця у потенційно безпечне, поки це буде можливо. Тому людей не триматимуть під землею, якщо буде можливість вивезти їх у потенційно безпечне місце. 

“Навчання персоналу метрополітену відбувається у нічний час та за графіком. Залежно від того, які служби залучаються для проведення навчань. Навчання відбуваються як винятково для працівників метрополітену, так і з суміжними службами”, – повідомила заступниця начальника КП “Київський метрополітен”.

Вона стверджує, що за необхідності метрополітен перевозитиме людей впродовж усього можливого періоду в звичайному режимі руху підприємства. Тобто, є норми закриття інфраструктури, якщо їх буде досягнуто, то метрополітен зачиниться. 

У випадку надзвичайної ситуації, киян перевозитимуть залежно від пасажиропотоку, графіки перевезень будуть регулюватися. Для перевезення масових пасажиропотоків можуть бути залучені додаткові поїзди. Такий план перевезення формується, зважаючи на конкретну ситуацію, день та випадок.

“Щодо того чи потрібно буде платити за проїзд у випадку надзвичайної ситуації і як відбуватиметься рух пасажирів у підземці, то у таких ситуаціях, усі вказівки надходять із Центрального штабу і це стосуватиметься не лише метрополітену, а всіх транспортних підприємств. Будуть дані чіткі вказівки щодо оплати проїзду”, – зазначила Макогон.

Метрополітен, як укриття забезпечуватиме перебування людей в підземній інфраструктурі або евакуацію до безпечного місця, але ані харчуваня, ані ліжок у підземці не передбачається.

“Людина повинна мати з собою теплі речі, їжу, необхідні документи. Доступ до питної води буде, але інших додаткових вигод немає. Йдеться лише про збереження вашого життя, ліжок чи додаткового харчування не буде”, — наголосила вона.

Як ми писали, місто розробило карту об’єктів укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що ключовим бомбосховищем в місті визначено Київський метрополітен.

Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року. РФ заперечує такі плани і пояснює свої дії навчаннями та «активністю НАТО».

Фото: УЦЗ