Генплан Києва мають подати на розгляд громадськості, а вже потім - на розгляд Київради.

Відповідні кадрові зміни стались під час засідання колегії Київської міськдержадміністрації.

Мер Києва Віталій Кличко звільнив керівника КО «Інститут Генплану м. Києва» Сергія Броневицького через затягування подачі проекту Генплану на обговорення громадськості та розгляд Київрадою. Також мер доручив якнайшвидше доопрацювати документ і підготувати його до громадських слухань. Про це мер заявив під час засідання колегії Київської міської державної адміністрації.

«Сергій Петрович, я вже не вперше чую про якісь проблеми, зобов’язання. Я пам’ятаю, як у 2019 році ви публічно обіцяли якнайшвидшу підготовку проекту Генерального плану до громадських слухань і обговорення. Ми тоді презентували основні положення документу на міжнародній конференції. Минулого року були поважні причини – локдаун, карантин. Уже завершується 2021 рік. І знову чуємо обіцянки, що ось-ось проект Генплану буде презентований. І ніхто не згадує прізвища Броневицького! Згадують прізвище Кличка. «Коли Кличко представить Генеральний план?!». Тому, нічого особистого, ми говоримо про результати роботи: я ухвалив рішення звільнити вас з посади», – наголосив мер столиці.

Віталій Кличко доручив головному архітектору Києва Олександру Свистунову та заступнику голови КМДА Петру Оленичу забезпечити оперативну і ефективну роботу з підготовки проекту Генерального плану. Також найближчим часом повинні розпочатися громадські слухання та схваення Генплану.

Мер додав, що на сьогодні фахівці завершують актуалізацію проекту Генерального плану міста Києва.

Розділ, що стосується збереження та охорони історико-культурної спадщини (історико-архітектурний опорний план) погоджений Міністерством культури. Також матеріали проекту Генплану направлені до Міністерства розвитку громад та територій України. І розпочато роботи з врегулювання питань щодо територій спільних інтересів із органами місцевого самоврядування, які представляють інтереси суміжних територіальних громад.

«Кияни вже зачекалися на схвалення цього важливого для розвитку міста документу. Але запевню: це буде зроблено тільки після громадських слухань та врахування думки громадськості. Ми повинні ухвалити Генплан в інтересах міста та його мешканців, а не в інтересах забудовників. Генеральний план створюється не на рік чи два. Це – глобальне бачення реалізації основних напрямів стратегії розвитку міста. Проект того, яким ми бачимо в подальшому розвиток Києва», – підкреслив Віталій Кличко.

Так, у проекті Генплану передбачено:

  • припинення хаотичної забудови столиці
  • обмеження висотності забудови в історичному центрі
  • контроль за комплексністю забудови
  • будівництво станцій метрополітену на Виноградар та запуск метро на Троєщину
  • зведення вокзалу на Видубичах
  • будівництво перехоплюючих паркінгів біля транспортних розв’язок – поблизу станцій метро та на в’їздах до міста.

Фото: КМДА