Очільник КМДА вважає, що Міністерство культури затягує цей процес.

Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з тим, аби уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостинного двору громаді столиці. Про це Кличко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Довга історія передачі Гостинного двору громаді столиці могла б уже, нарешті, завершитися. І ми могли б приступити до відновленню будівлі в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізації концепції пішохідного Подолу. Місто разом з активістами довго цього добивалося. Процедури передачі відбувалися повільно і складно», – написав Кличко.

Він зауважив, що спочатку об’єкт повернули в користування держави (в управління Фонду держмайна України). Потім процес загальмував.

«І от, коли місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями (міністерствами фінансів, економіки, юстиції, Мінрегіонбуду та ФДМУ), голос подало Міністерство культури… Спочатку міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу на засіданні Уряду, запропонувавши нам підписати Меморандум. Уклали і погодили з Мінкультом Меморандум, я підписав його в редакції Міністерства. Передали документ у відомство. І там він… загубився. Підготували новий. Але, виявилося, що не потрібен ніякий Меморандум, бо міністр культури проти передачі Гостинного двору громаді столиці. В нього інша ідея – передати об’єкт Міністерству», – додав міський голова.

Кличко зауважив, що трактує це як навмисне блокування і затягування часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься. Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту. Це при тому, що, як підкреслив Кличко, ніяк не оновлять Національний художній музей, Національний театр опери і балету, будівлю Національного цирку та чимало інших культурних об’єктів.

«Місто ж готове здійснити реконструкцію Гостинного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією. А всі «маневри» Мінкульту, переконаний, спрямовані на заморожування будь-яких ініціатив із відновлення об’єкту і його роботи для громади Києва. Тому я звертаюся до прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію і невідкладно передати Гостинний двір громаді міста. Кияни чекають на це давно!» – наголосив міський голова.

Щодо пропозиції Мінкульту створити Музей історії Києва на базі Гостинного двору, то учора на неї відреагував Департамент культури КМДА. Очільниця Департаменту Діана Попова наголосила, що в меморандумі про використання будівлі, який Мінкульт пропонує КМДА, немає жодної згадки про музей.

«Спочатку він заблокував рішення Кабміну, наголошуючи на тому, що хоче підписати з містом меморандум про використання будівлі. Думаєте, там є хоч одна згадка про Музей історії Києва? Ні, звичайно! Там є тільки вирішення проблем закладів, підпорядкованих Мінкульту ресурсами міста. Але й цей меморандум підписав міський голова і не підписав міністр, відправивши наступного ж дня цей лист прем‘єр-міністру Шмигалю…» — написала Попова.

Діана Попова також наполягає на передачі Гостинного двору міський громаді.

Фото: Фейсбук