Міський голова вважає ситуацію з обшуками в Києві «нападками» з боку ОПУ.

Віталій Кличко заявив про те, що регулярно отримує «погрози» з боку офіційних осіб. Про це голова КМДА розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Одразу після слів про погрози Кличко згадав президента України Володимира Зеленського, заявивши що той має «дотримуватися законів».

«Мені постійно погрожують, навіть офіційні посадовці кажуть це. Я переконаний в тому, що президент як гарант Конституції повинен дотримуватися і своїм прикладом показувати дотримання законів.

Я хочу нагадати, що виконавча і законодавча влада об’єднані в одній особі в Києві. Тому що Київ має особливий статус, де мер міста, обраний киянами (і КСУ у 2003 році це підтвердив), повинен бути призначений головою КМДА. І я переконаний, що крок, який погрожують зробити, буде всупереч Конституції, всупереч закону. Це перше.

По-друге, я хочу зараз звернутися до киян. Ви хочете обирати очільника міста чи згодні з тим, що його будуть призначати згори? Я переконаний, що ключова складова самоврядування – те, що людина відповідальна виключно перед громадою. Однозначно я спробую комунікувати і все роблю для того, щоб ні в якому разі не воювати. Я воювати, як боєць в минулому, готовий» — сказав Кличко.

Також міський голова ствердно відповів на запитання, чи дійсно Офіс президента Зеленського «почав на нього атаку».

«Я інакше, як нападки, це не називаю. Тому що (буду називати речі своїми іменами) це робиться виключно для того, щоб зіпсувати репутацію, розказати про якісь «погані» речі, про «тотальну корупцію», що «Клично неспроможний».

Одне можу сказати: я не хвилююся, ми готові відповідати на будь-які запитання. А будь-яка людина, яка має стосунок до корупції, повинна нести відповідальність. Я не хотів би, щоб персональні політичні, партійні амбіції, боротьба за владу були вище інтересів міста і держави. Тому що наші так звані «друзі» за кордоном – росіяни (і не тільки) чекають, що будемо битися проти один одного, знищувати один одного, а не звертати увагу на ті виклики, які на сьогодні є в країні» — сказав міський голова.

Також Кличко запевнив, що не шукає зустрічі з президентом Зеленським, про що той нещодавно заявив на прес-конференції. За словами міського голови, він «вперше чує, що з кимось поводиться публічно некоректно», а також «не сильний у кулуарних іграх, інтригах».

Як ми повідомляли, нещодавно Кличко заявив, що альтернативи Асоціації міст України бути не може.

Фото: КМДА