Міський голова нагадав, що Київ не надавав дозвільних документів на ведення будівництва.

Київський міський голова Віталій Кличко звернувся до керівництва поліції міста щодо дій правоохоронців на Микільській Слобідці. Про це повідомляє прес-служба Кличка.

Зазначається, що біля будмайданчика сьогодні поліція відтіснила працівників муніципальної охорони та представників громади, аби створити коридор для проїзду будівельної техніки на будівництво, проти якого виступає громада.

Kyiv Media

Відео сьогоднішніх подій на Микільській Слобідці поширюють також місцеві мешканці.

«Звертаюся до керівництва поліції столиці публічно пояснити такі дії правоохоронців та надати їм правову оцінку. Чому поліція, відтісняла муніципальну охорону, спричинила сутички з активістами і розблокувала проїзд на будмайданчик, фактично відстоюючи інтереси забудовника? Вже простежується системність в таких діях. Бо, практично, так все виглядало і на вулиці Обсерваторній,6 – коли забудовник зносив садибу Барбана», – наголосив Кличко.

Він підкреслив, що міська влада вимагає від правоохоронців припинити зухвалі дії забудовника по відношенню до громади столиці. Притягнути до відповідальності винних в провокуванні ескалації та в бездіяльності щодо захисту громадян.  А також  зупинити здійснення будівельних робіт на Микільській Слобідці.

«Місто не надавало дозвільних документів на це будівництво, а громада виступає категорично проти нього. Забудовник же нехтує інтересами міста та громади і повинен теж повинен нести за це відповідальність!», – наголосив Кличко.

Зауважимо, що громада Микільської Слобідки заявляє, що копи неодноразово діяли в інтересах забудовника під час спроб заважати незаконному будівництву Столара-Насіковського.

Також активісти наголошують, що за чутками, «бенефіціарами будівництва є наближені до Офісу Президента люди». Вони вимагають створити парк на місці, де тривають будівельні роботи.

Нагадаємо, ділянка, де ведеться будівництво, розташована в межах прибережно-захисних смуг, де подібні роботи заборонені законом. Територія входить до Держреєстру нерухомих пам’яток України ландшафту Київських гір і долини Дніпра.

Щоб відновити зведення висоток, забудовники вже не раз залучили тітушок, яких місцеві мешканці намагалися не пускати на будівництво.

Будівництво ведуть ТОВ «Нова Слобідка» та ТОВ «ЛВ-Холдинг». За даними з відкритих джерел, ТОВ «Нова Слобідка» зареєстровано у 2010 році, власниками підприємства зазначені Юлія Лабенська й Олександр Стельмащук; ТОВ «ЛВ-Холдинг» зареєстровано у 2004 році, його власниками є Олександр Пугач (98%) і Андрій Поминальний.

Реальними замовниками будівництва називають столичних девелоперів Вадима Столара та Олександра Насіковького.

Київський міський голова Кличко заявляв про переговори щодо викупу у забудовника ділянки.

Фото: прес-служба Кличка