За шість років фінансування освітньої сфери зросло в більше, ніж 4 рази.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на річному звіті результатів роботи міської влади у 2020 році.

«За шість років фінансування освітньої сфери зросло в більше, ніж 4 рази. Із 5 мільярдів гривень у 2014 році до майже 22 мільярдів у 2020 році. За ці роки ми побудували або повністю реконструювали в столиці 9 шкіл та 31 дитячий садок. Створили понад 17 тисяч місць у садочках», – розповів Кличко.

Мер столиці також зазначив, що цього року в столиці відкрили 4 дитячих садочка. Один новозбудований в Солом’янському районі та три садки після повної реконструкції – один в Оболонському районі та два в Дарницькому. Також відновили роботу 19 груп у садках, що працюють. Це – 360 місць. Та надбудували поверх і здійснили реконструкцію в гімназії №315 Дарницького району Києва.

Іще один новозбудований дитячий садочок планують відкрити до кінця грудня цього року – на Троєщині, на вулиці Радунській.

Мер Києва нагадав, що із 2019 року Київ розпочав втілення проекту «Гроші ходять за дитиною». Тільки цього року понад 1,5 тисячі родин киян при виборі приватного садка скористались своїм правом на компенсацію за дошкільну освіту з міського бюджету. Це 3050 гривень на дитину щомісяця. Минулого року таку компенсацію отримали 200 родин.

«Наступного року ми плануємо знову виділити рекордну суму на освіту – 24,4 мільярда гривень. Це на 3 мільярди гривень більше, ніж цього року», – наголосив Віталій Кличко.

Місто гарантує, зокрема, збільшення заробітної плати освітянам.

На розвиток дошкільної освіти планують спрямувати 6,2 мільярда гривень. На будівництво нових садків та шкіл, реконструкцію та ремонт існуючих – 792 мільйона гривень.

Наступного року в столиці завершать добудови у двох школах, а також надбудову поверху в одній із гімназій. Також здійснять капремонти й реконструкцію в чотирьох садках. Розпочнуть і проектування будівництва нових шкіл.

Фото: КМДА