24 січня уряд змінив порядок призначення та звільнення голів районних державних адміністрацій в столиці.

Київський міський голова Віталій Кличко прокоментував рішення Кабінету міністрів, яким його позбавили повноважень пропонувати кандидатів на посаду голів районних адміністрацій в столиці. Свою позицію Кличко виклав на сторінці у Фейсбук.

За словами Кличка, урядовці порушили закон цим рішенням та не взяли до уваги його точку зору.

«Позицію мера столиці, якого обрали кияни та надали йому повноваження відстоювати їх інтереси, уряд не враховував та навіть не звертався за нею… З юридичної точки зору – урядовці порушили закон, перевищивши свої повноваження. Бо місцеве самоврядування – це не втілення політичних забаганок центральної влади. Тому не треба нехтувати Конституцією і законами! Сподіваюся, у Президента є кому порадити, що не варто ухвалювати пропозицію уряду. Бо далі вже суд даватиме правову оцінку порушенню закону» — вказано в повідомленні.

Також Кличко наголошує, що «урядовці долучилися до кампанії з придушення місцевого самоврядування».

«З політичної ж точки зору скажу одне: таким “рішенням” урядовці долучилися до кампанії з придушення місцевого самоврядування в Україні та спроби побудувати жорстку вертикаль влади. – Недемократичну і неконституційну! Киян хочу запевнити: інтересів громади я не здам! І захищатиму право мешканців столиці на самоврядування в своєму місті. Хаосу в управлінні Києвом, який зараз намагаються створити, ми не допустимо» — вказано в повідомленні.

Окрема Кличко зазначив, що нині не час для розбірок між політичними силами в Україні та спростував інформацію про те, що може звільнити представників «Слуги Народу» в КМДА та Київраді.

«Дехто говорить, що я, нібито, звільню всіх представників провладної партії з посад у КМДА. Тому зазначу, що оцінюю та звільняю людей за результатами їх роботи, а не за політичною приналежністю. Як це відбувається в усіх демократичних країнах. Такими принципами має керуватися і центральна влада. Щоб управління — і місцеве, і державне — було в Україні професійним і ефективним, а не політично-лояльним. Не треба керуватися принципом «якщо ти не прислуга, значить, – ворог». Не треба зневажати місцеве самоврядування і тиснути та знищувати його! Ворог сьогодні у нас – один і спільний. І він тільки й чекає, щоб скористатися ситуацією внутрішнього розбрату і розборок. Сьогодні важливі єдність і спільні зусилля, щоб захистити і зберегти нашу державу! І не час для особистісних рефлексій чи змагань. Українці знову мають продемонструвати свою гідність, згуртованість і готовність усім разом дати відсіч агресору!» — зауважив міський голова.

Як ми писали, Кабінет міністрів України змінив порядок призначення та звільнення голів районних державних адміністрацій (РДА) у Києві — тепер кандидатів на посаду пропонуватиме прем’єр-міністр.

Одразу після цього уряд погодив звільнення трьох голів київських райадміністрацій.

Фото: Фейсбук