За словами міського голови, зараз цей процес відбувається дуже повільно.

Київський міський голова Віталій Кличко закликав Кабінет міністрів, Міністерство охорони здоров’я та керівництво Академії медичних наук України дозволити лікування хворих на коронавірус киян у відомчих закладах столиці. Це звернення він зробив під час традиційного онлайн-брифінгу.

«Останніми тижнями в нас збільшується кількість хворих, госпіталізованих пацієнтів і зросла смертність від вірусу. По 40-50 людей помирають щодоби! І в нас все більше хворих, які перебувають у важкому стані. Тих, хто потребує кисневої підтримки. Заповненість столичних лікарень – 77 відсотків. Тому, виходячи з тієї ситуації, яка є, – нові обмеження треба було вводити. Ситуація – критична. Якщо найближчим часом ми не зупинимо стрімке розповсюдження хвороби, медична система столиці не витримає», – наголосив Кличко.

Він підкреслив також, що столична влада робить все можливе, аби не допустити колапсу медицини: зі слів міського голови, Київ самотужки підготував понад 6 200 ліжок для прийому хворих, а разом з доступними ліжками у відомчих закладах є 6,5 тисяч ліжок.

«Ми щотижня, де можемо, додаємо в комунальних медзакладах ліжка. Але, з такою динамікою розповзання хвороби і кількості госпіталізацій вже дуже скоро нам їх не вистачатиме. У нас кожну добу – якщо рахувати і хворих з підтвердженим діагнозом, і хворих з підозрою на вірус та з пневмоніями – понад 600-700 госпіталізованих! Щодоби!», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що днями хворих нарешті розпочали приймати три лікарні «Укрзалізниці», але, мовляв, не в тій кількості, в якій обіцяли. Ці лікарні МОЗ визначив для прийому хворих на коронавірус киян ще в жовтні минулого року, нагадав міський голова.

«А ще понад 10 тисяч ліжок є в інших відомчих лікарнях та закладах Академії медичних наук України. В академії нам зараз обіцяють 500 ліжок. Надали поки майже 100. Але ж цього замало! Сьогодні вага кожного ліжка – це людське життя! Тому я ще раз звертаюся і вимагаю від уряду, від МОЗ та керівництва Національної академії медичних наук: не нехтуйте киянами! Надайте доступ до лікування хворих на коронавірус киян у відомчих закладах, що знаходяться в столиці! Інакше – це виглядає, як свідоме ігнорування ситуації. Ігнорування здоров’я і життя людей. Припиніть гратися в політику!», – наголосив Кличко.

Тим часом, у Києві вже вакцинували понад 27 тисяч людей.

Фото: Фейсбук