Міська влада консультується з фахівцями Інституту Коха в Берліні.

Жорсткий локдаун в Києві — це єдиний шлях, яким можна «розірвати ланцюг передачі інфекції», і щодо введених обмежень міська влада консультувалася з провідними світовими фахівцями. Про це столичний міський голова Віталій Кличко повідомив в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

За словами міського голови, влада спеціально ввела локдаун та обмеження в транспорті, аби запобігти поширенню коронавірусу.

«Ми умисно оголосили локдаун і обмеження у пересуванні транспортом. Це єдиний шлях, який на сьогодні забезпечить розрив ланцюга передачі інфекції», – каже Кличко.

За його словами, таке рішення було прийнято в результаті консультацій з берлінським Інститутом імені Роберта Коха, який займається вивченням інфекційних захворювань та способів їх поширення.

«Я постійно консультуюся з Інститутом Коха, це один з провідних інститутів світу, і багато країн Європи зараз прийшли до таких максимальних обмежень», – пояснив міський голова.

Також він вкотре наголосив, що ситуація в столичних лікарнях усе ще залишається складною.

«Я розумію, що ситий голодного не зрозуміє, і здоровий хворого також не зрозуміє. Але ж сьогодні ситуація в місті критична. Лікарні наші повні, реанімації повні, щодня помирають 40 – 50 людей… нами було прийняте непопулярне рішення, я це розумію, але це моя відповідальність», – розповів міський голова.

Кличко також додав, що комендантську годину в Києві може запровадити лише уряд, але водночас закликав містян бути відповідальними, що не ускладнювати ситуацію.

«Що означає колапс медицини? Це переповнені лікарні, і коли людина, яка зараз нас дивиться, звернеться до лікарів, а ті скажуть: «Вибачте, ми вам не можемо допомогти. Лікуйтеся вдома, виживайте, читайте «Отче наш». Ні в якому разі ми не хочемо допустити цього, і тільки з цим пов’язані такі жорсткі обмеження» — зазначив Віталій Кличко.

Міський голова зауважив при цьому, що карантинні обмеження в столиці усе одно слабші, ніж в інших країнах.

«... обмеження, які працюють в Києві, у порівнянні з тими обмеженнями, які діють в інших країнах, м’які. Тому що дійсно комендантська година є в багатьох країнах, в багатьох країнах великі штрафи — від кількасот до тисячі євро — за неносіння масок. Я хотів би, щоб всі усвідомили — виключно від нас залежить, наскільки жорсткими будуть обмеження», — сказав Кличко.

Тим часом, лікарні НАМН почали приймати ковід-пацієнтів: надали більше 400 ліжко-місць, проте за два дні прийняли лише 16 хворих.

Фото: КМДА