У четвер, 18 листопада, народні депутати можуть розглянути закон про столицю.

Про наслідки, які можуть бути після прийняття такого закону, розповів телеканалу “Україна 24” мер Києва Віталій Кличко.

“Хочу зазначити, що цей закон порушує Конституцію України, а саме 140 статтю і 146 статтю. Ми не повинні порушувати Конституцію в жодному разі, це, по-перше. По-друге, якщо ми хочемо побудувати європейське місто, європейську державу, чому ми поспішаємо? Будь ласка, всі законопроєкти, які зараз швиденько напрацювали та намагаються просунути без будь-яких обговорень у Верховній Раді, (насамперед – ред.) отримайте висновки наших європейських партнерів – Венеціанської комісії, Ради Європи… Тому що ці помилки можуть коштувати нам досить дорого. Руйнування вертикалі управління містом може призвести до соціальної напруги, до негативної роботи комунальних підприємств, а взимку це може мати великі наслідки.  Самоврядування – це базис демократії будь-якої країни. Тому приймати такий закон без висновків наших європейських партнерів не варто”, – заявив Кличко.

Він також відповів на запитання, чи буде він оскаржувати рішення зміщення його з посади голови КМДА.

“Я обов’язково буду оскаржувати, буду захищати інтереси киян. Кияни повинні обирати людину, якій довіряють, яка презентує програму розвитку міста. Київський міський голова має звітувати, має бути звітним виключно перед громадою. А комусь це не подобається, хтось хоче, щоб звіт йшов у кабінети на вулицю Банкову (мається на увазі Офіс президента – ред.).  Я переконаний в тому, що самоврядування не можна руйнувати, і однозначно буду відстоювати права киян на самоврядування обирати міського голову.  Якщо зараз буде дві посади, і Київський міський голова, і голова КМДА, (важливо – ред.) щоб це не призвело до того, що одне кермо автомобіля тримають два водії, і починають тягнути це кермо в різні боки. Коли автомобіль рухається – це може призвести до поганих наслідків”, — зазначив мер Києва.

Нагадаємо, “слуга” Віталій Безгін повідомив, що законопроєкт про столицю можуть розглядати за скороченою процедурою. До фінальної редакції законопроєкту про столицю надійшло близько 914 поправок. Фракція має намір на цьому тижні запустити скорочену процедуру розгляду документа, щоб не затягувати час. Цього тижня “слуги” планують проголосувати за скорочену процедуру розгляду, а через пленарний тиждень, в останній тиждень листопада, – за документ в цілому. Закон, як вважає він, за оптимістичним сценарієм може набути чинності вже 15-20 грудня.

Фото: КМДА