Президент натомість зазначив, що з головою КМДА його «нічого не пов'язує».

Президент України Володимир Зеленський поскаржився на настирливість з боку київського міського голови Віталія Кличка. Про це глава держави заявив сьогодні на прес-концеренції на заводі Антонова.

Одна з журналісток запитала у Зеленського «що вам розбив Кличко», натякаючи на обшуки в столичних КП та в будинку київського міського голови. Президент відповів, що «нічого не зробив».

«Віталій Кличко мені нічого не зробив. Мене нічого не пов’язує з паном мером, крім одного, глава КМДА – це моя вертикаль і хоче він цього чи не хоче – це так і є. Я нічого не хочу говорити про нього поганого. Я з великою повагою ставлюся до його перемог, до того як він став главою міста. Питання правоохоронців, що йде чи 50, чи 70 обшуків в оточення пана Кличка. У Палатного… там ще якісь прізвища, — так не треба було викрадати гроші у бюджеті. Мені здається, що це справедливо. Але ж я нікого не відправляю. Він, мені здається, дуже неправильно публічно себе поводить. Справедливе питання, що він хоче від мене? Чому? Тому що він постійно мені пише, дзвоне, записується на прийом. Постійно, запитайте у нього. Навіть приходить в Офіс президента, коли я не готовий з ним зустрітися, тому що у мене бракує часу. Його обрали кияни і я поважаю їх вибір, але я президент України і у мене питання не тільки пов’язані зі столицею. У столиці є менеджер і це він. Він має монополію влади», – заявив президент.

У відповідь на запитання, чи вважає він Кличка конкурентом на наступних виборах президента, Зеленський відповів ухильно.

«По-перше, ніхто ще не вирішив йти на другий термін, по-друге, його обирала не країна, а кияни, по-третє, є соцопитування і там, здається, є відповідь на це питання, по-четверте, мій глава Офісу не бере хабарів, тому ми не конкуренти», — зазначив він.

Пізніше в інтерв’ю «Бабелю» Віталій Кличко заперечив, що постійно шукає розмови із президентом Зеленським.

«Я людина вихована. Я не ходив очікувати президента, мені є чим займатись. Перед тим, як прийти, навіть до друзів, я зателефоную і запитаю, в який час зручно і запитаю дозвіл. Тому я можу стверджувати, я переконаний, що інформація, яка була передана президенту, якась викривлена. Чи з кимось мене переплутали. Але я знаю, що брата там також не було», — пояснив Кличко.

При цьому міський голова столиці визнав, що хотів організувати зустріч із Зеленським.

«Я, як мер столиці, як голова Асоціації міст України, телефонував у приймальню, писав Президенту – задля зустрічі з робочих питань. А питань у нас чимало – і щодо газу, тарифів, нагальних питань столиці, питань місцевого самоврядування – всіх членів АМУ. Зустріч за останніх півроку так і не відбулася. А коли немає комунікації, – це хіба про ефективну роботу і співпрацю?», — написав голова КМДА у Telegram.

Також Віталій Кличко прокоментував обвинувачення на адресу свого оточення від Зеленського.

«Я вже коментував ці зрежисовані обшуки і масові облави, що відбуваються останнім часом. Це – маніпуляції і дискредитація міської влади! Коли шукають документи, які ми самі передавали правоохоронцям, – про фінансові порушення, які виявили ми самі. Документи за кілька років. То що до цього робили з ними правоохоронці?» — написав міський голова.

Як ми повідомляли, Віталій Кличко назвав обшуки у Києві спецоперацією проти себе з боку осіб, наближених до керівництва ОПУ.

Фото: Фейсбук