Одним із перших з критикою виступив журналіст Портніков, з яким Кличко після цього мав розмову.

Український журналіст та політолог Віталій Портніков виступив з критикою перейменування столичних вулиць в рамках дерусифікації і заявив, що воно — невибіркове. У телефонній розмові міський голова Віталій Кличко пояснив, що список включає всі пропозиції щодо перейменувань, але не є остаточним.

Портніков був невдоволений тим, що в списку на перейменування є вулиці, названі на честь українських культурних діячів часів СРСР, які при цьому з радянським режимом не співпрацювали.

Зокрема, мова про поетів Тичину, Первомайського, Бажана, Блакитного, акторів Лаврова, Бучму, письменників Смолича, Трублаїні, Микитенка і Головка, композиторів Данькевича, Козицького.

Це різні люди, яких поєднує тільки те, що всі вони є діячами української РАДЯНСЬКОЇ культури. Ми повністю від неї відмовляємося? Добре, але чому тоді не від усієї? Чим великий український актор Амвросій Бучма гірший за Леоніда Бикова чи гроно українських РАДЯНСЬКИХ оперних співаків? (…) І чому діячі культури радянських часів гірші за українських діячів культури й науки часів імперії? Адже Російська імперія – точно не Українська держава” — дивується Портніков.

Журналіст вважає, що це “важліві й концептуальні питання”, тому що скоро, мовляв, “ми не побачимо на мапі Києва не тільки прізвищ російських діячів, але й українських також”.

Пізніше Віталій Портніков додав постскриптум до свого допису, в якому уточнив, що мав телефонну розмову з міським головою Віталієм Кличком. Той йому пояснив, що список не остаточний, а лише включає всі пропозиції щодо можливих перейменувань.

Зателефонував міський голова Віталій Кличко .Пояснив, що список – перелік депутатських пропозицій, кожна з яких буде обговорюватися комісією з перейменувань. Вважаю це логічним підходом” — додав журналіст.

Тим часом, КНУ Шевченка просить перейменувати вулицю Ломоносова на честь загиблої волонтерки Здановської.

Фото: Фейсбук