Клієнтів вносили до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу.

Столичні правоохоронці затримали трьох осіб, які організовували незаконний перетин кордону чоловікам призовного віку. Діяли зловмисники у змові з керівником громадської організації, який готував документи, що давали можливість призовнику перетнути кордон. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

У серпні 2022 року, один з учасників групи за грошову винагороду у розмірі 3 тис. доларів запропонував військовозобов’язаному сприяння  у переправленні через державний кордон України шляхом включення його до системи “Шлях”, а саме до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного стану, начебто з метою купівлі автотранспортних засобів за кордоном для потреб Збройних сил України”, – повідомили в пресслужбі.

Після отримання “передплати” у розмірі 1 тис. доларів, до роботи долучився інший учасник групи, а саме керівник громадської організації (ГО). Він підготував від імені ГО пакет документів до Міністерства інфраструктури України. В ньому пропонували включити військовозобов’язаного до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу для безперешкодного виїзду останнього за кордон.

Після включення військовозобов’язаного до системи “Шлях”, один з учасників групи повідомив про необхідність сплати наступної частини коштів в сумі 2 тис. доларів, яку необхідно буде передати довіреній особі.

11 жовтня 2022 року після одержання від військовозобов’язаного 2 тис. доларів посередника, а також ще двох учасників схеми затримали.

Під час обшуків у фігурантів провадження правоохоронці вилучили документи та носії інформації, які відображають протиправну діяльність даної групи. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 332 ( Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. Досудове розслідування триває.

Фото: Фейсбук