Олексій Резніков був призначений міністром оборони України 4 листопада.

Київський міський голова Віталій Кличко сподівається, що новопризначений міністр оборони України Олексій Резніков посприяє передачі будинку Сікорського у власність міста. Про це він сказав в інтерв’ю «Гордону».

«Дуже багато будівель перебуває на балансі різних… Наприклад, будинок Сікорського знаходиться на балансі Міністерства оборони. Кажемо їм: «Передайте місту». Я дуже сподіваюся, що коли Олексій Резніков, який дуже в темі, стане міністром оборони — і все-таки ми зможемо (отримати будинок в комунальну власність – ред.)… Можете собі уявити? Такі речі, ключові для міста… Цим пишаються американці: маючи дуже коротку історію, пишаються кожним досягненням. Тут, у нас, у Києві на Ярославовому Валу, вперше у світі злетів у повітря апарат вертикального зльоту, який зробив Сікорський, будучи студентом КПІ. Це людина-легенда у повітроплаванні. І будинок руйнується вже багато років» — розповів Кличко.

Кличко також розповів, що нібито обіцяв сину авіаконструктора Сікорського привести пам’ятку у нормальний стан.

«Я приїжджав із сином Сікорського і взяв зобов’язання цей будинок довести. Нам потрібен музей Сікорського. Ми назвали аеропорт ім’ям Сікорського. Дуже багато там ключових складових. Це наша історія. Без історії може бути майбутнього. Такі речі слід реалізувати. Дуже багато людей не знають, хто має на балансі… Навіть я іноді не маю можливості повністю бути поінформованим. Тому що пласт знань та інформації колосальний» — розповів Кличко.

Заступник Віталія Кличка Володимир Прокопів також зазначив, що місцева влада готова взяти на себе відповідальність за відновлення історичного будинку. Про це інформує сайт КМДА.

«Об’єкт культурної спадщини перебуває в аварійному стані і потребує нагальної консервації та реставрації. Наразі таких робіт ніхто не проводить і, схоже, навіть не думає починати. За інформацією Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Міністерство оборони досі не уклало охоронного договору з Міністерством культури», – наголосив Прокопів.

Заступник голови КМДА нагадав, що у травні цього року Київрада звернулася до Уряду з проханням передати будинок Сікорського до комунальної власності, однак до цього часу об’єкт перебуває у віданні Міністерства оборони.

«Закликаю Уряд нарешті звернути увагу на стан будинку Сікорського. Передайте цей об’єкт у комунальну власність – ми його зможемо врятувати», – звернувся Прокопів до Уряду.

Тим часом, апеляція скасувала рішення суду про зобов’язання привести в належний стан будинок Сікорського.

Нагадаємо, Олексій Резніков був призначений міністром оборони України 4 листопада. До того він був міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. Народився в Києві, жив у садибі Сікорських за адресою Ярославів Вал, 15-Б. Триповерховий будинок збережений і перебуває в занедбаному стані. У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського», пов’язаному з Нестором Шуфричем. 2016 року рішенням суду будинок Сікорського повернули у власність Міністерства оборони.

Фото: Фейсбук