Мер відзначив також і позитивні моменти — зокрема, своє 50 річчя та сходження на гору Казбек.

Київський міський голова Віталій Кличко згадав найяскравіші моменти свого особистого 2021 року. Про це він розповів під час щорічного публічного звіту про роботу.

«Яким особисто для мене був 2021 рік? Сумувати і розслаблятися не доводилося. Обшуки. Політичні нападки. Боротьба з пандемією. Багато викликів для міста. Але були і приємні моменти. Ми відкривали нові об’єкти, спілкувалися з киянами. Вболівали за збірну України на Євро, за Олександра Усика, який зібрав 4 чемпіонські пояси. І раділи їх перемогам. Бо це були перемоги України», – сказав Кличко.

Він також згадав про свої особисті досягнення в році, що минає.

«Це був рік мого 50-річчя. До цієї дати я підкорив вершину Казбек висотою 5 тисяч метрів, проїхав 50 км на велосипеді і 50 разів підтягнувся! Також стрибнув із парашутом із 5 тисяч метрів. І взагалі, поділюся, захопився скайдайвінгом. Маю вже понад 150 стрибків з парашутом і збираюся отримати ліцензію майстра скайдайвінгу. Ну, і цього року я ще заспівав дуетом, якщо так можна сказати. Записав свою партію до пісні українського гурту «Карта світу», – розповів Кличко.

Розповідаючи про свої досягнення в якості міського голови, Кличко відзначив, зокрема, появу в столиці оновлених громадських просторів, які вже стали популярними серед киян і гостей столиці.

«Ми продовжили оновлювати туристичні об’єкти столиці та створювати нові. Справжніми перлинами столиці стали, зокрема, оновлена Пейзажна алея, яка не бачила капітального ремонту майже 40 років. Минулого року ми  завершили реконструкцію першої черги. А цієї осені вже завершили роботи і на другій черзі. Там, на схилах та нижньому плато, була занедбана територія. А тепер – сучасна зона відпочинку європейського рівня, яку ми створили. Окрім верхньої, облаштували нижню терасу схилу та збудували нові гарні сходи на Воздвиженку. Вони зроблені в тій же стилістиці, що й сходи до урочища Кожум’яки, які ми відкрили три роки тому», – повідомив Кличко.

Також він згадав про новий громадський простір і фонтан на Арсенальній площі. Відновити цю локацію допоміг соціально-відповідальний бізнес. І з осені приміщення Київської фортеці та Микільської брами знову стали доступними для киян. Їх відреставрували за архівними документами. На одній із найстаріших площ міста створили безбар’єрний простір, озеленили територію та оновили вуличне освітлення.

Цього року здійснили також благоустрій території та облаштували світловий фонтан у Наводницькому парку. Це – відома зона відпочинку із пам’ятником засновникам Києва. Пам’ятник встановили в 1982 році і з того часу жодного разу там не здійснювали реконструкції.

Також Кличко розповів про успіхи проекту «Київ Цифровий».

Фото: Фейсбук