Майже 75% ліжок з киснем вже зайняті. Щохвилини один кисневозалежний хворий потребує до 15 літрів речовини.

Місто робить все можливе, щоб зупинити стрімке розповсюдження коронавірусу. Зокрема – аби забезпечити безперебійне забезпечення відділень, що приймають хворих на COVID-19, киснем. Про це пише у своєму Фейсбуці міський голова Києва Віталій Кличко.

Кличко нагадує, що «кожне ліжко з киснем – це врятоване життя пацієнта».

Зі слів міського голови, на сьогодні в столиці з 6050 ліжок, підготовлених для лікування хворих на коронавірус, 88% оснащені системою подачі кисню.

«Кошти на це виділяє і місто, і держава. Зокрема, Київ отримав 54 мільйони гривень на ремонт та встановлення кисневих трас в медзакладах. Аби кожне відділення, кожне ліжко було під’єднане до кисню. Зазначу, що сьогодні міські лікарні щодоби використовують від 35 до 45 тонн кисню. За словами лікарів, це майже втричі більше, ніж під час попередньої хвилі вірусу. І це — колосальні обсяги» — додає Кличко.

Зі слів Кличка, керівники лікарень постійно комунікують між собою та з Департаментом охорони здоров’я КМДА; туди, де виникають проблеми, направляють додаткові запаси кисню.

«Кисень у місті поки є. Ми уклали попередньо договори з різними підприємствами на його постачання. Втім, у разі стрімкого збільшення кількості хворих, які потребують кисневої підтримки, — а сьогодні ліжок з киснем у столиці заповнено майже 75% — фахівці не виключають, що може виникнути проблема нестачі кисню» — зазначає Кличко.

Також Кличко додав відео до свого посту з коментарем головного лікаря Київської міської клінічної лікарні №12 Таїсії Лободи про те, наскільки встановлення централізованої системи подачі кисню допомагає рятувати життя важких хворих.

«Хворі поступають дуже важкі, перебіг хвороби значно гірший, ніж був навесні. Вони всі поступають кисневозалежні, і потребують великої напруги в подачі кислорода. Якшо раніше можна було 5-6 літрів подавати кисню стаціонарного, то тепер треба до 15 літрів кисню. Один пацієнь потребляє в хвилину до 15 літрів кисню!! Сьогодні на ранок ми використали 6,5 тонн кисню за добу. Хворі лежать, як правило, непривиті. Привитих загальна кількість від 9,5 до 10% і у всіх значно легший перебіг і ніхто не помер» — зазначає Лобода.

«Практично всі потребують кисню. Одиницям він не потрібен на початках, але в підсумку на 2-3 добу хвороба прогресує і потрібен кисень» — розповів також один з лікарів на відео.

Нагадаємо, станом на 2 листопада заповненість ліжок з киснем в COVID-лікарнях Києва складала 73%.

Фото: Фейсбук