Історія з реконструкцією Гостинного двору на Контрактовій площі в Києві триває вже дев’ять років.

Мер Києва Віталій Кличко прокоментував поточну ситуацію зі статусом місцевої пам’ятни архітектури – Гостиного двору на Подолі. Розмова відбулася в ефірі “Радіо НВ“.

«Ми зарезервували гроші, і готові відновити будівлю Гостиного двору. Але зараз якимось чином затягується процес», — зазначив мер Києва.

За його словами, влада Києва пройшла усі погодження із міністерствами, питання винесли на розгляд уряду… Проте міністр культури Олександр Ткаченко, який спочатку погодився передати об’єкт на баланс Києва, заблокував процес.

«У мене таке враження, що це робиться умисно для того, щоб реалізації цього проекту не відбулося. Я переконаний в тому, і ми відстоювали, щоб там ніяких торгівельних центрів не було, щоб там була музейна експозиція», — зазначив міський голова.

Віталій Кличко поділився, що хоче зробити з Гостиного двору «перлину Подолу».

«У нас порозуміння з громадою є, все пройшли, всі передумови, плани всі є, а потім без пояснень, “я хочу там зробити”, і блокується це питання. Переконаний в тому, що ми дожмем міністра, і однозначно Гостинний двір повинен бути на балансі  Києва, керуватися виключно громадою», — додав він.

11 лютого Київрада офіційно звернулася до уряду влади з проханням передати будівлю Гостиного двору на баланс міста. Це стало реакцією на прохання Мінкульту передати Гостинний двір на баланс МКІП для створення Музею сучасного мистецтва.

Загалом скандал довкола Гостиного двору триває вже дев’ять років. У 2014 році роботи зреконструкції повністю припинили.

Нагадаємо, нещодавно у КМДА повідомили, що Фонд держмайна, на чиєму балансі Гостиний двір перебуває наразі, продовжує ігнорувати припис Департаменту охорони культурної спадщини щодо пам’ятки, який було вручено ще рік тому.

Раніше стало відомо, що Мінкульт таки планує визнати Гостиний двір пам’яткою національного значення. Ідею створення на цій локації Музею сучасного мистецтва більше не розглядають.

Фото: Фейсбук