Автори концепції парку на Совських ставках оцінюють його вартість у 80 млн гривень на п’ять років.

Про це сказав мер Києва Віталій Кличко в коментарі “Українській правді“.

Він також відкинув заяви забудовника – ТОВ “Господарник” – про те, що у міста начебто немає грошей на цей парк.

По Совських ставках вже зареєстрований проєкт рішення про повернення земельної ділянки до власності міста. Ці ставки – дуже перспективна зона відпочинку. Що стосується рекреації, коли у нас будуть всі підстави, ми будемо розробляти проєкт, концепт щоб влаштувати там парк. Його вартість оцінюють у 80 мільйонів гривень. Я переконаний, що ці гроші місто знайде, щоб зробити там рекреаційну зону. Це – не великі гроші“, – сказав Віталій Кличко.

Він нагадав, що Совські ставки хотіли забудувати, але його “принципова позиція як мера” – вони повинні залишатися рекреаційною зоною.

Ми проходимо вже всі юридичні питання, щоб ні по яких судах ці ставки не відбили. Щоб ми не загубили зелений острів в нашому місті“, – заявив Кличко.

Він також прокоментував ситуацію із озером Вирлиця та Осокорками. Зокрема, територія довкола озера Вирлиця у 2007 році була віддана в оренду приватним компаніям. Проте нинішня позиція міста – біля кожного озера повинна бути рекреаційна зона. На сьогодні тривають громадські обговорення про майбутню забудову території поряд з озером та облаштування прибережної зони.

Екопарк Осокорки – тут більш складна ситуація. Ще в часи СРСР ця територія була винесена в зону житлової забудови. Але у нас ключові вимоги: якщо передбачено будівництво багатоповерхівок, воно повинне бути в концепції сучасного розвитку. Що це означає? Зелені, рекреаційні, прибережні зони, спортивні майданчики, школи, дитячі садки. Без щільної забудови… Ніхто не дає забудовнику приймати одноосібне рішення. Є містобудівна рада, в яку входять, можна так їх назвати, “аксакали містобудування”. Тільки після того, як вони приймають проєкт, його виносять на розгляд громадськості. І тільки вже потім, можливо, буде будівництво на цій території“, – зазначив мер.

Зазначимо, у червні 2021 року комісія Київради з питань екології підтримала ініціативу зі створення екопарку на усій території нижнього каскаду Совських ставків без забудови. Площа ландшафтного парку – 19 гектарів. Разом з тим, комісія також підтримала на користь забудовника – компанії “Господарник”, яку пов’язують із депутатом Ігорем Баленком (від “Європейської солідарності”) – альтернативну ініціативу щодо створення паркової зони. У комісії пояснили, що рішення підтримано в частині ініціативи забудовника про створення рекреаційної зони.

Нагадаємо, фірма “Господарник” планувала збудувати на Совських ставках вісім багатоповерхових будинків. Згідно з договором оренди, фірма мала би почати будівництво протягом трьох років, але нічого не було збудовано. У березні 2021 року Касаційий господарський суд ухвалив рішення про розірвання договору оренди із фірмою.

Фото: Фейсбук