Напередодні народні депутати почали розгляд законопроекту «Про місто Київ – столицю України».

Киян хочуть позбавити права обирати владу столиці. Про це заявив київаський міський голова Віталій Кличко, коментуючи журналістам намір народних депутатів розглянути і ухвалити найближчим часом законопроект №2143-3 «Про місто Київ – столицю України».

«До цього законопроекту після першого читання подали 900 правок. До нього багато зауважень. І не будемо забувати, що ключовою метою цього законопроекту є одне. Прибрати Кличка, який не підпорядковується комусь зверху. Я неодноразово говорив, що я підпорядковуюся виключно киянам, які мене обрали і довірили втілювати зміни в нашому місті. І переконаний, що в Києві має бути місцеве самоврядування! Бо питання ж не в прізвищі. Питання в тому, що киян хочуть позбавити права обирати владу столиці», – наголосив Кличко.

Кличко зазначив, що ідея розподілу посад міського голови та очільника КМДА є порушенням Конституції. І Конституційний суд вже виносив рішення з цього питання — каже Кличко.

«Це когось не влаштовує. Тому роблять все можливе, щоб усунути Кличка від керування містом в такий єзуїтський спосіб – через Верховну Раду», – підкреслив Кличко.

Кличко також наголосив, що проект закону про столицю мають ухвалювати тільки після отримання висновків і експертної оцінки відповідних європейських інституцій.

«Я переконаний, що цей законопроект, який намагаються ухвалити, повинен спочатку отримати експертну оцінку, зокрема, Венеціанської комісії, Ради Європи. Бо він має відповідати ключовим принципам демократії, а не бажанню тієї чи іншої політичної сили», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, учора стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочав процес перегляду правок до законопроекту №2143-3 «Про місто Київ – столицю України». В основі документа — розмежування повноважень голови Київської міської державної адміністрації та міського голови Києва.

Фото: Фейсбук