Мер Києва Віталій Кличко прокоментував друге місце Олександра Попова за результатами трьох екзитполів.

Про це мер розповів під час прямого включення зі штабом “УДАРу”.

Він нагадав, що на виборах 2015 року він у першому турі набрав близько 40%.

«Специфіка влади така, що дуже багато вимог, багато викликів. Дуже тяжко утримати довіру. Дуже тяжко реалізувати багато речей. Якщо повернутися на п’ять років назад, коли результат був на майже 10% менше, вдалося зберегти довіру і очікування», — сказав Кличко під час трансляції зі штабу партії УДАР.

Кличко заявив, що здивований другим місцем Олександра Попова.

“За останні 5 років до столиці приїхало багато людей, бо у столиці є робота, найвищі стандарти. У мене складається таке враження, що виборець Олександра Попова – це ті люди, які не пам’ятають, що таке “йолка на Майдані”, що таке Янукович у місті Києві. Тільки з цим я можу пов’язати достатньо високу підтримку Попова”, – сказав Кличко.

Мер Києва, в якого напередодні виявили коронавірус, почувається добре, і сподівається, що наступний тест на COVID-19 буде негативним.

“Я завтра буду здавати наступний тест, і тримаю кулаки за те, що тест буде негативним, що це (результат попереднгього тесту) була помилка. Я відчуваю себе абсолютно нормально, ніяких симптомів у мене немає: ні температури, ні кашлю”, – додав він.

Кличко зазначив, що повен сил і чекає, щоб лікарі дозволили йому повернутись до роботи.

Як повідомлялось, одразу три екзитполи відводять Попову друге місце у виборах мера Києва.

Як відомо, Попова було відсторонено з посади голови КМДА через звинувачення у причетності до розгону Євромайдану. 25 січня 2014 року його звільнили. Екс-глава КМДА обвинувачений в кримінальному провадженні по розгону студентського євромайдан в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Йому інкримінували дві статті Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 28 ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 365 (пособництво в перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки). Під час урядування Попова в Києві відбулось побиття силовиками студентів на Майдані. За рекомендацією РНБО Попов віддав розпорядження про завезення ялинкових конструкцій на центральну площу Києва в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Це було зроблено для попередження зібрання натовпу та розгортання акцій протесту.

У грудні 2018 року адвокати Попова просили закрити справу проти нього у зв’язку із закінченням терміну давності. На парламентських виборах 2019 балотувався яксамовисуванець по 212 округу (Дарниця) м. Києва. За результатами голосування отримав 9,5 % голосів виборців, поступившись кандидату переможцю від партії “Слуга народу” та представнику “Європейської солідарності”.

Після обрання Віктора Януковича президентом у 2010 році, відбулось неконституційне призначення – Янукович призначив Попова очільником КМДА (2010-2014 роки). Однак, згідно з висновками Конституційного Суду України, цю посаду мав обіймати обраний громадою міський голова Леонід Черновецький. Останній призначення Попова не оскаржував, а 2012 року пішов у відставку з посади мера.

Фото: скріншот