У Києві буде 12 перехоплюючих паркінгів на майже 3,5 тисячі авто. Вже 5 паркінгів працює.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко 7 жовтня під час презентації концепції транспортної та паркувальної політики столиці.

За його словами, наразі Київ створює систему перехоплюючих паркінгів. Триває робота над першою чергою – з 12 паркінгів на майже 3,5 тисячі авто Уже працюють 5 із цих паркінгів. Як пояснив мер – це робиться для того, аби люди, які приїздять в тому числі з передмість, більш охоче користувалися громадським транспортом.

«Насамперед, ми облаштовуємо їх на в’їздах в місто. Вже працюють 5 таких паркінгів – на Видубичах, Академмістечку, Червоному Хуторі, на проспекті Глушкова, на Сирці. Ми шукаємо та заохочуємо інвесторів для зведення паркінгів. Оскільки це має бути вигідно – щоб паркінги не стояли порожніми. Сьогодні розробляємо проєкти будівництва паркінгів на вулиці Володимирській, на Володимирському проїзді, Європейській площі та біля Олександрівської лікарні. На зведення паркінгу біля лікарні вже триває інвестиційний конкурс», – сказав Віталій Кличко.

Окрім облаштування місць для паркування на вулицях, місто продовжить будівництво паркінгів – підземних та багаторівневих наземних. І вже кілька таких проєктів були успішно реалізовані.

«Наприклад, збудували підземний паркінг біля Велотреку. Сьогодні там всі паркомісця зайняті і вдень, і вночі. І якщо спочатку щомісячна вартість паркомісця складала 400 гривень, то сьогодні – 4 тисячі гривень. І вільних місць немає», – повідомив мер столиці.

Нагадав, що раніше звели і відкрили багаторівневий паркінг біля Зоопарку – на 435 паркомісць. У вихідні ним користуються близько 1000 автівок за день.

«Навпроти, разом з бізнесом, ми облаштували іще велику зручну відкриту парковку. Бо, як побачили на прикладі Зоопаркінгу, попит на паркомісця перевищує пропозицію. Таким чином ми звільнили вулицю Зоологічну, де не можна було проїхати через припарковані скрізь автівки. Та смугу громадського транспорту на проспекті Перемоги – де завжди залишали авто відвідувачі зоопарку. Також, біля парків та зон відпочинку, які ми капітально ремонтуємо, ми облаштовуємо паркувальні майданчики для відвідувачів. А будівництво багаторівневих та підземних паркінгів – це той досвід, який ми плануємо втілити у всьому місті», – підкреслив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що за статистикою третина автомобілів, які стоять в заторах – це ті, які шукають паркомісце. Проблему створюють автівки, хаотично припарковані в недозволених місцях – вздовж доріг, на смугах громадського транспорту, деякі – навіть на другій смузі руху.

«А особливо «талановиті» примудряються залізти на частину тротуару – навіть там, де є сфери або стовпчики. Припарковані з порушенням авто не дають нормально проїхати іншим автомобілям, швидким, спецавто екстрених служб. Вони заважають пішоходам на переходах та тротуарах, заважають вчасно прибирати вулиці від бруду та снігу. Єдиний ефективний метод боротьби з цим – евакуація автівок порушників», – підкреслив Віталій Кличко.

Наголосив, що міські вулиці мають бути зручними для всіх. Тому у Києві продовжать евакуацію авто, що грубо порушують правила паркування, заважають руху транспорту і пішоходів

Евакуація автомобілів з вулиць відбувається, якщо авто перешкоджає руху пішоходів, велосипедів і авто на:

  • пішохідних переходах та тротуарах, велодоріжках
  • на зупинках та смугах громадського транспорту, трамвайних коліях, на естакадах, мостах і тунелях
  • на перехрестях та виїздах із дворів, на зонах дорожніх робіт.

Також мер нагадав, що у Києві почали встановлювати обмежувальні напівсфери та стовпчики, щоб упередити паркування на тротуарах та пішохідних зонах. На багатьох вулицях, переважно в центрі, вже захистили понад 80 кілометрів тротуарів. На в’їздах в пішохідні зони встановлюють також боларди.

Нагадаємо, у Києві працює 60 паркінгів на 15 тисяч авто.

Фото: КМДА