Засідання Асоціації міст відбулося 28 січня в приміщенні КМДА.

Правління Асоціації міст України, яка представляє 978 громад-членів, звернулося до Президента України як до Гаранта Конституції за захистом конституційних прав місцевого самоврядування та мешканців громад від неправомірних дій правоохоронних органів. Про це повідомив міський голова Києва, голова АМУ Віталій Кличко, пише сайт КМДА.

У повідомленні вказано, що у зверненні, затвердженому 28 січня 2022 року, наголошується на «закріпленому в Конституції України праві народу України здійснювати владу через органи місцевого самоврядування, на гарантіях місцевого самоврядування, а також конституційному обов’язку органів державної влади та органів місцевого самоврядування діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Повідомляється, що разом із цим, представники правоохоронних органів часто здійснюють свої повноваження щодо діяльності органів місцевого самоврядування з перевищенням меж, визначених законом та з порушенням процедур досудового слідства. При цьому «деякі звинувачення ґрунтуються на доказах, одержаних незаконним шляхом або припущеннях, що прямо заборонено Конституцією України. Велика кількість кримінальних проваджень характеризується необґрунтованістю, багаторічною тривалістю розслідування, порушенням норм процесуального законодавства».

В КМДА вказують, що «порушення Конституції України призводять до порушень конституційних прав усіх мешканців громад».

Аналітику щодо системних порушень правоохоронців та конкретних фактів обмеження прав органів місцевого самоврядування Асоціація міст України спрямувала Генеральному прокурору.

«Переконані, що в сьогоднішніх умовах державна влада та місцеве самоврядування мають діяти спільно та злагоджено. Забезпечити це можливо не шляхом показових справ щодо посадових осіб місцевого самоврядування, а ефективною та неупередженою роботою правоохоронних органів у чіткій відповідності до закону. Враховуючи вищезазначене, Асоціація міст України звертається за захистом прав органів місцевого самоврядування та мешканців громад, гарантованих Конституцією України, від неправомірних дій правоохоронних органів», – підкреслено у зверненні АМУ.

Також під час зустрічі Правління АМУ мери міст обговорили спільні дії органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо формування системи територіальної оборони, заслухали інформацію про виконання рішень Правління АМУ, звіт про роботу Правління та Виконавчої дирекції АМУ за 2021 рік та план роботи Правління та Виконавчої дирекції АМУ на 2022 рік, обговорили Концепцію відзначення 30-річчя діяльності Асоціації міст України та прийняли нових членів до Асоціації.

Також на засідання АМУ обговорювали питання створення тероборони.

Нагадаємо, раніше силовики вручили підозру першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику — він розцінює це як тиск силовиків на столичну владу.

Фото: Фейсбук