Нещодавно суд підтвердив заборону Київради на будівництво в парку.

Міська влада Києва веде роботу зі створення ландшафтного заказника на території урочища Протасів Яр. Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

Таким чином він прокоментував рішення Верховного суду, який визнав законним рішення Київської міської ради про заборону будівництва в парку «Протасів Яр».

«Новина з приємних. Верховний суд нещодавно підтвердив законність і обґрунтованість рішень Київради 2020 року щодо Протасового яру. Йдеться про заяву Київради щодо неприпустимосиі забудови всієї території урочища Протасів яр і рішення про повернення земельної ділянки в категорію зелених зон. Позиція міської влади є спільною з позицією громади Протасового яру і її представників. Наразі в судах триває боротьба за очищення земельних ділянок парку від недійсних правочинів. А міська влада паралельно веде роботу щодо створення ландшафтного заказника на території урочища» — вказав Кличко.

Нагадаємо, на 19 січня 2022 року перенесли ще один суд по забудові Протасового яру — щодо законності договору суборенди на землю.

Як ми писали, до 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Активісти стверджують, що цей договір уклали 6 червня 2018 року, тобто, вже після завершення дозволу Київради на оренду цієї ділянки.

У квітні 2021 року Північний господарський суд Києва визнав недійсним договір суборенди між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона груп». Остання це рішення оскаржує.

ТОВ «Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Як ми повідомляли, «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна,але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК забороняв «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Фото: Фейсбук