Великобританія передала Україні протитанкове озброєння і пообіцяла підтримку в боротьбі з РФ.

Київський міський голова Віталій Кличко подякував британському прем’єру Борису Джонсону за «чітку і безкомпромісну позицію щодо України та політичну і військово-технічну підтримку». Про це Кличко повідомив у своєму Телеграмі.

Свою подяку столичний міський голова висловив через британські ЗМІ — в ефірі шоу Today Radio 4 BBC та в коментарі виданню «І».

«Сьогодні в ефірі популярного ранкового шоу Today Radio 4 BBC обговорювали напружену ситуацію довкола України. Я, зокрема, подякував британському прем’єру Борису Джонсону за чітку і безкомпромісну позицію щодо України, за політичну і військово-технічну підтримку нашої держави. Сьогодні в Парижі відбувається зустріч політичних радників лідерів «нормандської четвірки». І ми зацікавлені в деескалації ситуації дипломатичними методами. Але я також наголосив: якщо на нас нападуть, ми не матимемо іншого вибору, ніж захищатися. Битися за незалежність своєї країни, за свою свободу і цінності, за демократичний шлях розвитку української держави», – написав міський голова.

Кличко підкреслив, що Україна і столиця зокрема готує систему цивільної оборони, місцевої самооборони.

«Але без підтримки партнерів та друзів нам буде складно захистити нашу країну від російського агресора. Тому ми вдячні тим державам-партнерам, які нам сьогодні допомагають, – політично, економічно, оборонним озброєнням, досвідом і консультаціями експертів. Ми вдячні за будь-яку підтримку, а не за декларації про неї! На цю тему говорив і в інтерв’ю британському національному щоденному виданню «I». Критично важливо, щоб сьогодні всі європейські держави об’єдналися навколо України, щоб допомогти їй захистити свою незалежність. Бо йдеться про майбутнє України – держави в центрі Європи!» – наголосив Кличко.

Зауважимо, що раніше Віталій Кличко критикував уряд Німеччини за небажання надавати оборонне озброєння Києву та блокування поставок з інших країн.

Нагадаємо, британські літаки першими доставили у Київ протитанкове озброєння після повідомлень про можливість нової агресії Росії.

Також Британія оголосила про створення тристороннього союзу з Польщею та Україною. У кінці 2021 року Лондон анонсував також постачання Києву ракетного озброєння та кораблів для протистояння РФ.

Як ми писали, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року. РФ заперечує такі плани і пояснює свої дії навчаннями та «активністю НАТО».

Фото: Фейсбук