Все буде залежати від ситуації з захворюваністю.

Посилений карантин у Києві можуть продовжити, якщо ситуація із захворюваністю на COVID-19 в місті не покращиться. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

При цьому він не підтвердив інформацію, яку поширили деякі ЗМІ про те, що локдаун продовжать до 10 травня. Кличко нагадав, що рішення про пролонгацію обмежень буде ухвалювати спеціальна комісія КМДА.

«Таке рішення в столиці може ухвалити тільки Постійна комісія з питань техногенно екологічної безпеки. А це питання на засідання не виносили і рішення такого не обговорювали і не ухвалювали. Однозначно, інформація (про 10 травня – ред.) поширюється з невідомих джерел. Дійсно, ми можемо продовжити ці карантинні обмеження, продовжити карантин, але ми будемо виходити виключно від цифр захворюваності. І якщо у нас продовжуватися хвиля захворювань, то я не виключаю, що це може статися. Ми спостерігаємо за динамікою. Поки ми четвертий день в карантині», — сказав він.

Зі слів Кличка, оцінити ефективність запроваджених карантинних заходів можна буде лише з наступного тижня.

«Якщо динаміка знизиться, то карантинні обмеження будуть здійснюватися, яке і було заплановано до 16 квітня», — пояснив він.

Крім того, міський голова запевнив, що столиця продовжує розгортати додаткові ліжка для прийому хворих на коронавірус.

«Нам сьогодні критично потрібні ліжка. Зокрема, і оснащені подачею кисню. Бо кожне таке ліжко – це врятоване життя. Ми неодноразово зверталися надати нам ліжка у відомчих лікарнях, які можуть прийняти до 10 тисяч хворих. Але нам дають їх потроху. І цього замало. Медична система міста вже працює на зламі. Ми ще сподіваємося на допомогу центральної влади. Бо зараз боротьбу з пандемією веде виключно влада місцева. Ми розгортаємо додаткові відділення. Ми займаємося питаннями постачання кисню», – підкреслив Віталій Кличко.

Кілька днів тому міський голова пояснив, навіщо Києву жорсткий локдаун і розповів, з ким радився перед введенням.

Фото: Фейсбук