Проте остаточне рішення мають прийняти депутати Київської міської ради.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Відкриття меморіалу Голокосту «Бабин Яр» заплановано на 2026 рік, але мер Києва Віталій Кличко сподівається, що це станеться вже через 2 роки.

Це не просто міський або національний – це всесвітній проект. У місті, де загинули понад 100 тисяч євреїв, немає Меморіалу! Я бачу свою місію в тому, щоб побудувати Меморіал Бабин Яр, увічнити пам’ять загиблих і закріпити розуміння, що таке не повинно повторитися», – сказав Віталій Кличко в ході Kyiv Jewish Forum 2020.

Мер додав, що дуже важливо пояснити людям, особливо дітям історію Бабиного Яру і Голокосту.

Дуже важливо пояснити людям, особливо дітям історію Бабиного Яру і Голокосту. Цей Меморіал – пам’ять про тисячі людей. Потрібно пояснити новому поколінню, що відбувалося, чому важливо пам’ятати і не допускати помилок минулого», – зазначив Віталій Кличко.

Мер Києва висловив надію, що арт-директору меморіального центру Іллі Хржановському вдасться достукатися до всіх аудиторій і донести це послання.

Це повинні бути емоції. Адже мова йде не про черговий меморіал – їх багато по всьому світу, а про те, що він повинен нести в собі особливі уроки», – підкреслив Віталій Кличко.

Зараз, за його словами, йде багато дискусій про проект, але критики не потрібно боятися.

Як мер Києва кажу: якщо ви щось робите – вас будуть критикувати. Але ми повинні зробити проект Меморіалу як можна швидше. Ми повинні розробити концепцію, яка торкнеться кожного відвідувача. Я докладу всіх зусиль, щоб реалізувати цей проект у найкоротші терміни», – резюмував він.

Зазначається, що президент Володимир Зеленський підтримав створення меморіалу Голокосту «Бабин Яр». Він підкреслив важливість пам’яті жертв Голокосту в Україні.

KJF 2020 проходив 8-9 вересня в режимі онлайн, і був організований Єврейської конфедерації України у партнерстві з Jerusalem Post. Перший Kyiv Jewish Forum проходив у 2019 році у Києві і зібрав понад 500 учасників.

Нагадаємо, меморіальний центр «Бабин Яр» відкриє у Києві аудіоінсталяцію до Дня пам’яті жертв Голокосту – 29 вересня.

Фото: Facebook