Іншим претендентом на локацію є Мінкульт.

Коли Гостинний двір буде на балансі КМДА, місто зможе відновити будівлю разом з реконструкцією Контрактової площі та втілити задум пішохідного Подолу. Про це розповів міський голова Києва Віталій Кличко, повідомляє програма «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».

Кличко нагадав, що КМДА пройшла всі бюрократичні процедури, аби взяти Гостинний двір на баланс. Однак днями міністр культури Ткаченко попросив передати Гостинний двір його відомству — після цього Кличко звернувся до прем’єр-міністра з проханням втрутитись в ситуацію.

«Ми пройшли достатньо великий шлях, щоб взяти Гостинний двір на баланс міста. Якщо це станеться, ми протягом року зможемо і Контрактову площу всю відремонтувати, де ми робимо пішохідну зону, і паралельно Гостинний двір, який теж повинен виглядати сучасно і надавати послуги як громадський простір» — сказав Кличко.

Водночас, міністр клуьтури Олександр Ткаченко сьогодні у своєму Telegram-каналі написав, що не хоче, аби Гостинний двір віддали КМДА. Він це пояснює тим, що локацію начебто можуть перетворити не на культурний хаб, а на ТРЦ.

«Як тільки Фонду держмайна вдалося повернути будівлю у власність держави – одразу постало питання щодо концепції Гостиного Двору: культурний хаб чи черговий ТРЦ. За рік КМДА, яке воліло отримати цей об’єкт у комунальну власність, – проекту концепції так і не оприлюднило» — написав Ткаченко.

Міністр додав, що нині чекає на рішення уряду щодо долі Гостинного двору і сподівається втілити в ньому повноцінну «реалізацію концепції Музею сучасного мистецтва із залученням громадськості».

Водночас, як повідомляє голова Ради урбаністики Києва Віталій Селик, питання Гостинного двору в команді Ткаченка курує Яна Барінова, яка є відповідальною за створення концепції Музею сучасного мистецтва. Свого часу Барінова працювала радницею Віталія Кличка з питань гуманітарних наук та культури.

Також відомо, що Олександр Ткаченко начебто мав зустріч з юристкою Мариною Соловйовою, яка тривалий час опікується проблемою Гостинного двору. Після зустрічі вона повідомила, що міністр Ткаченко своїми діями «знівелював багаторічну боротьбу» активістів щодо збереження цієї локації.

Соловйова наголосила, що «Київська територіальна громада має можливості, бажання й розуміння стосовно подальшої долі Гостиного двору».

ДОПОВНЕНО

Як повідомив у своєму Facebook активіст Ігор Луценко, міністр Ткаченко несправедливо звинувачує КМДА у затягуванні підписання меморандуму щодо Гостинного двору. За словами Луценка, Ткаченко надіслав пропозицію в КМДА 31 січня минулого року. Попри свята і попри те, що лист було надіслано звичайною поштою, в КМДА на нього відреагували менше ніж за тиждень.

 

«Це аж ніяк не можна трактувати так, як пише Ткаченко – «Майже по спливу місяця стало очевидно, що в КМДА не поспішають пристати на цю ідею». Якраз за два тижні уже пристали, і надіслали першу копію підписаного меморандуму, яку у Ткаченка успішно «загубили». Далі, 20 січня вже, надіслали другу копію ПОВТОРНО» — пише Луценко.

Також активіст звинувачує міністра у неочікуваній зміні концепції розвитку Гостинного двору. За словами Луценка, якщо раніше Ткаченко говорив про відкриття тут музеїв театрального, музичного та декоративного мистецтва, то нині він просуває «козирну ідею музею сучасного мистецтва»

Фото: Фейсбук