Спершу Києву пропонували купити один тільки 5-й цех за 700 мільйонів гривень. Це половина вартості всього заводу.

Про це сказав мер Києва Віталій Кличко у прямому ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

В першу чергу киян цікавить одне питання, пов’язане із заводом “Більшовик” – недобудована розв’язка. Київ має супуеречку із Фондом держмайна вже протягом майже двох років. Спочатку нам запропонували купити – увага! – за 700 мільйонів тільки один 5-й цех “Більшовика”. Тобто за половину тієї ціни, за яку зараз продали всю територію. Ми відмовились. Потім лунали трохи менші цифри“, – розповів він.

Віталій Кличко відмітив, що місто готове викупити цех за 112 мільйонів гривень.

За рішенням суду будь-який власник заводу на сьогодні зобов’язаний продати Києву 5-й цех, якому експерти дали ціну 112 мільйонів гривень. Я сподіваюся, що з новим власником це рішення суду буде виконано до кінця року“, – зазначив мер.

Будівля цеху розташована впритул до Шулявського шляхопроводу. Якщо цех знести – це дасть місту можливість зробити так квану “клеверну” розв’язку, аби з проспекту Перемоги можна було заїжджати на вулицю Теліги.

В наступному році, сподіваюся, ми розпочнемо оформленння документів і вже почнемо будівництво роз’вязки. Експерти кажуть, що на це нам потрібен рік. Тобто до кінця наступного року розв’язка буде здана в експлуатацію. Це кажуть фахівці. Побачимо, як далі будуть розгортатися події. Я сподіваюся, що не буде ніяких каменів спотикання“, – зазначив міський голова Києва.

Новий власник, за словами Кличка, має бажання перетворити територію заводу “Більшовик” на житловий комплекс з торговим центром.

Однозначно, перед тим як буде ухвалюватися детальний план території щодо будівництва на території заводу “Більшовик”, він (ДПТ – ред.) обов’язково повинен буде пройти Київську містобудівельну раду і буде представлений для погодження з громадськістю. Що там буде відбуватися – кияни також вповинні знати. Наскільки я знаю – це буде житло і торгівельний центр”, – резюмував Віталій Кличко.

Нагадаємо, 27 жовтня Київський завод «Більшовик» продали на аукціоні за 1,4 мільярда. Співінвестором придбання Першого київського машинобудівного заводу («Більшовика») став бізнесмен Василь Хмельницький.

Фото: Фейсбук