Правоохоронці продовжують обшуки на столичних комунальних підприємствах та в департаментах КМДА.

Масові обшуки на комунальних підприємствах столиці, що відбуваються протягом останніх днів, це — спецоперація проти мівського голови Києва Віталія Кличка особисто, а мішенню стали міські підприємства і підрозділи адміністрації. Про це сам Кличко заявив сьогодні під час онлайн-брифінгу.

«Останніх кілька днів відбувається атака на столичну владу, спрямована проти мене особисто. Десятки обшуків на ключових комунальних підприємствах та в департаментах міської адміністрації, вдома у їх керівників. І все це подається під виглядом боротьби з корупцією. Блискавичної боротьби… Називають якісь мільйони, десятки мільйонів гривень. Маніпулюють інформацією, лунає відверта брехня. Скажу одне: міська влада завжди співпрацює з правоохоронними органами і допомагає в розслідуванні справ про фінансові порушення. КМДА постійно здійснює внутрішні фінансові аудити і передає правоохоронцями матеріали щодо виявлених порушень», – сказав Кличко.

Так, за його словами, з 2015 року Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудити КМДА здійснив 385 перевірок і передав матеріали за 316 об’єктами аудиту. На сьогодні за цими матеріалами зареєстровано 168 кримінальних проваджень або матеріали долучені до порушених раніше кримінальних справ. За всіма кримінальними провадженнями правоохоронці підготували 52 повідомлення про підозру, за 27-ма передали обвинувачувальні акти до суду.

«Із тих, нібито «гучних», справ, про які сьогодні заявляють, частина стосуються підрядників. Говорять, що ті не сплатили податки. Підкреслю: міські підприємства податки сплатили! Які питання до міста?! По деяких справах місто передало матеріали 2 роки тому. Наприклад, по департаменту соцполітики. А деякі комунальні підприємства вже двічі надавали документи на вимогу правоохоронців, а зараз ті прийшли шукати документи знову! Ну це ж все шите білими нитками! І смішно чути, що, мовляв, ніякої політики. Просто – велика спецоперація. Так, спецоперація! Але проти мене особисто. А мішенню стали міські підприємства і підрозділи адміністрації. Скажу одне: це – брудна політична боротьба і спроба закрутити гайки місцевому самоврядуванню. Пройде цей номер в Києві – в інших містах тим більше! Тому, я вважаю, що ті, хто спланував цю атаку, повинні повернутися в законне русло. І припинити дестабілізацію ситуації в столиці. Нам потрібно працювати, втілювати заплановані проекти, зміни в Києві, а не влаштовувати шоу!” – наголосив Віталій Кличко.

Зауважимо, що напередодні міський голова у коментарі телеканалу «Україна 24» пов’язав обшуки з тиском центральної влади на місцеве самоврядування.

«Правоохоронці чи інші політики, близькі до центральної влади, кажуть: щось ви там граєтесь з виконкомами, дивіться, дограєтесь. Виконкоми – це європейська модель самоврядування, яка працює у всіх цивілізованих містах. Лише у Києві в нас є централізація з адміністрацією (…) У мене є авторитет, є репутація, мені дуже неприємно, коли хтось купу лайна наклав, а мене тикають носом» — зазначив міський голова.

Кличко також незадоволений тим, як відбуваються обшуки.

«Ключове підприємство Києва — 40 обшуків. Але буває як: приходять правоохоронці і кажуть, вибачте, надайте такі-то документи, ми повинні їх вивчити — це одне питання. А яким чином це відбувається? Як у кращі авторитарні часи. Заходять… носом… до 4:00 не випускали працівників «Київзему», там обшуки були. Сьогодні о 6:00 прийшли додому до головного архітектора Києва з обшуком», — зазначив він.

Водночас, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявляє, що Кличко, мовляв, абсурдно намагається обізвати обшуки «політичною атакою» на нього. Про це Подоляк заявив у коментарі низці видань, зокрема, НВ.

За словами Подоляка, «Київ зараз проблемний».

«Огидні тротуари і дороги, відсутність зливової каналізації навіть на нещодавно відремонтованих вулицях, відсутність виразної логістики управління транспортними потоками, феєрично скандальна забудова, постійні скандали навколо комунальних підприємств. І? Правоохоронці провели відповідну роботу, почали задавати конкретні питання про гроші і якість сервісу», — сказав він.

Також Подоляк зазначив, що обшуки не слід вважати політичним тиском на Кличка.

«Реальність же проста: після чергової серії скандалів, прокуратура системно проаналізувала ситуацію і зробила відповідні висновки — цілком прозорі. Виявлено махінації на десятки мільйонів гривень. Це не про політику, це про те, що в київських міських структурах побудована шкідлива тіньова система. І за це точно має бути відповідальність», — сказав він.

Як ми повідомляли, цього тижня силовики провели обшуки в комунальному об’єднанні «Київзеленбуд», КП «Спецжитлофонд», у корпорації «КиївАвтодор», Департаментах соцполітики, Містобудування та архітектури, земельних ресурсів КМДА, КП «Київміськсвітло».

Деякі експерти вважають, що таким чином Офіс Зеленського відновив кампанію з позбавлення Віталія Кличка повноважень голови КМДА, сам він назвав це «кошмарінням київської влади».

Фото: Фейсбук