Усього міська влада на матеріальну підтримку олімпійців та їхніх тренерів виділила більше 3 мільйонів гривень,

Київський міський голова Віталій Кличко зустрівся з киянами-призерами Ігор ХХХІІ Олімпіади в Токіо та нагородив спортсменів і їх тренерів. Про це повідомляє сайт КМДА.

За третє місце на Олімпіаді спортсмени отримали від міста 500 тис. грн, за четверте – 400 тис. грн, п’яте – 300 тис. грн, за шосте місце – 200 тис. грн. Тренери олімпійців отримали від 75 до 325 тис. грн грошової винагороди. Усього міська влада на матеріальну підтримку олімпійців та їхніх тренерів виділила 3 млн 150 тис. грн.

П’ятеро спортсменів-киян, які вибороли з 3 до 6 місця, та 7 тренерів отримали грошову винагороду, а двоє бронзових призерів – відзнаку київського міського голови «Знак Пошани».

«Олімпійські ігри – це, мабуть, найголовніші спортивні змагання. І стати чемпіоном Олімпіади – мрія кожного спортсмена. Кияни, разом з усією Україною, вболівали за вас, тримали кулаки і вірили у ваш успіх. Кожна олімпійська нагорода – це свідчення вашого таланту, працездатності та волі до перемоги. Ми спостерігали за майстерним виступом Ігоря Рейзліна, який завоював першу в історії незалежної України олімпійську медаль в індивідуальній чоловічій шпазі. Ми всі разом аплодували Дар’ї Білодід, яка на останній хвилині поєдинку пішла в наступ та перемогла, завоювавши бронзову нагороду Олімпіади. Так, всі хвилювання вже у спогадах, але кожного разу, коли синьо-жовтий прапор здіймався над олімпійськими аренами Токіо, ми відчували гордість за вас і за Україну», – сказав Кличко.

Кличко подякував спортсменам «за нову сторінку в історії олімпійського руху» та зауважив, що олімпійці ще раз продемонстрували, що «попри труднощі кияни та українці – завжди серед найкращих».

Кличко відзначив і виступи українських паралімпійців і зазначив, що вони також отримають від міської влади грошову винагороду.

«Ще раз дякую за вашу відданість спорту і силу волі! Бажаю вам миру, здоров’я та оптимізму, завжди блискучої форми та нових яскравих перемог!» – звернувся до спортсменів Кличко.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, який також взяв участь у зустрічі, подякував Кличку.

«19 медалей – це, справді, гарний виступ наших олімпійців. Ми пишаємося їхніми досягненнями. Дуже важливо гідно оцінювати працю спортсменів. І я хотів би подякувати Віталію Кличку за сьогоднішню зустріч і за високу оцінку заслуг наших спортсменів», – сказав Бубка.

Бронзовий призер Олімпіади із фехтування Ігор Рейзлін зазначив, що відзнака столичної влади стане додатковою мотивацією для спортсменів.

«Насправді сьогоднішні нагороди – це сильна мотивація не тільки для нас, а й для майбутніх поколінь спортсменів. Ми зі свого боку будемо продовжувати робити все можливе, щоб на наступних Олімпійських іграх переможно підіймався український прапор і звучав український гімн», – зазначив Рейзлін.

Усього в складі української збірної було 38 киян-олімпійців. Нагородили 5 олімпійських призерів: Ігоря Рейзліна (фехтування), Дар’ю Білодід (дзюдо), Ірину Геращенко (легка атлетика, стрибки у висоту), Якова Хаммо (дзюдо), Любов Басову (велоспорт-трек).

Фото: КМДА