В КМДА запевняють, що цей процес не вимагає значного фінансування.

Питання про створення райрад можуть винести вже на найближчу сесію Київради. Напередодні Віталій Кличко ініціював повернення районних рад у Києві, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Кличко аргументував — каже, сьогодні політики та посадовці намагаються контролювати Київ, хоча це мають робити кияни. З його слів, райради — це «європейський шлях розвитку столиці на противагу спробам згорнути децентралізацію». Також запровадження районних рад начебто дозволить киянам розуміти на що і як витрачаються бюджет в їх районі, та впливати на це.

Як розповів у прямому включенні в ефірі телеканалу «Київ» колишній депутат Шевченківської райради Василь Мірошниченко (2006-2010 рр), представництво киян у самоврядуванні в Києві зросте, але це коштуватиме грошей.

«Представництво киян зросте у владі в Києві. Але є моменти і проти. Пан Кличко послався що 70% киян підтримують, і це добре. І послався, що це не потребує зарплати депутатам райрад. Але ж депутатам потрібні будуть приміщення, потрібні будуть приміщення для депутатських комісій, працівники комісій, оргтехніка, служові автомобілі. Це все ж недешево, демократія коштує грошей» — зазначив Мірошниченко.

Мірошниченко зауважив, що райради здебільшого воліють розвивати районний бізнес, а не загальноміський. В результаті цього може збільшитися кількість МАФів на вулицях. Більше майданчиків будуть виділятися для ресторани та кафе. Буде важче контролювати малі архітектурні форми.

Також Мірошниченко попередив, що можуть виникати колізії внаслідок ухвалення райрадами та Київрадою взаємовиключних рішень.

«Я був депутатом міської ради, в нас були проблеми з райрадами, коли не було чіткого розподілу повноважень. Тобто часто приймалися протилежні рішення: Київрада приймала одне, а райради, де тоді була інша політсила, приймали протилежні рішення. Були проблеми, але розділити повноваження можливо» — зазначив Мірошниченко.

Утворювати райради буде Верховна Рада, Київрада лише виділятиме кошти на функціонування.

Районі державні адміністрації мають бути перетворені на виконкоми районих рад. Таку думку висловив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За його словами, це дасть можливість депутатам бути ближчими до виборця а отже швидко вирішувати його проблеми. Прокопів стверджує – аби створити Райради не потрібно інвестувати шалені кошти, адже депутати працють на громадських засадах

«Десь на Хрещатику депутат з Печерська не знає глибину проблеми Виноградаря чи Теремків, і коли я депутат з Теремків — це працює ефективніше. Їх закривали, тому що так було зручно тодішній владі керувати містом. І відновлення районих рад безперечно правильне рішення, правильний крок який повністтю відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування. Він зробить комфортнішим життя мешканців столиці оскільки наблизить відстань між виборцем і депутатом» — зазначив Прокопів.

Якщо все ж створення райрад відбудеться, то виборів слід очікувати в останню неділю березня або останню неділю жовтня — каже Прокопів. Остаточне рішення має ухвалити центральна виборча комісія на звернення Київської міської ради.

Нагадаємо, комітет ВРУ розглядає проект нового закону про столицю і за 2 тижні він має бути готовий.

Фото: Фейсбук