Нею може стати депутатка Київради від УДАРу Леся Петрівська.

Київський міський голова Віталій Кличко ініціював призначення Уповноваженого Київської міської ради з прав людей із інвалідністю. Як повідомляє сайт КМДА, вже розроблений відповідний проект рішення, який найближчим часом розглянуть депутати Київради.

Кличко подав на розгляд депутатам кандидатуру Лесі Петрівської  – депутатки від УДАРу, співзасновниці ГО «Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю».

«Леся Петрівська виросла в сім’ї людей з інвалідністю і понад 16 років її діяльність пов’язана із захистом прав людей з інвалідністю» — повідомляють в КМДА.

Також в адміністрації нагадують, що Уповноважений забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.

«У Києві мешкає понад 160 тисяч людей з інвалідністю. Фактично кожен з них має свої індивідуальні потреби, проте медичні, освітні, соціальні послуги повинні бути доступними для всіх. Мова йде про всі сфери життя міста. Посада Уповноваженого Київської міської ради – це ще один важливий крок в реалізації прав людей з інвалідністю, що гарантовані міжнародними конвенціями та українським законодавством. Ця посада дасть змогу об’єднати та скоординувати роботу служб таким чином, щоб забезпечити рівну доступність та гарантувати дотримання прав усіх людей з інвалідністю», – переконана заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Як ми повідомляли, у Києві планують реалізувати проект супроводу осіб із інвалідністю «Персональний асистент».

Фото: Pixabay