Лікарні Києва вже готують до масової вакцинації, а медикам ще доведеться пройти інструктаж

Київ готується до масової вакцинації населення, як тільки в Україну надійде сироватка від COVID-19. Першим із киян випробувати вакцину на собі готовий мер Віталій Кличко, про що він сказав у прямому ефірі програми «Київ.Newsroom» на телеканалі «Київ».

«Однозначно ми готуємо зараз медичний персонал, вони повинні пройти інструктаж. Повинні бути обладнані пункти, де робитимуть щеплення», – сказав Віталій Кличко.

Щодо того, коли Київ зможе розпочати вакцинацію – він відповів, що це вже залежить від уряду і від дати отримання Україною вакцини.

«Сподіваюся, що вже в найближчі місяці вакцинація почнеться і це може бути вже закінченням того процесу, в якому ми живемо вже довгий час. Всі фахівці розуміють, що вакцинація – це ключ, який зможе зачинити двері перед корона вірусом», – сказав Віталій Кличко.

Поки що чіткої інформації про те, коли відбудеться вакцинація у Києві, немає. Але міські лікарні вже готуються до цього процесу, аби розпочати, як тільки надійде сироватка.

 На питання чи планує робити вакцинацію, мер відповів: “Обов’язково. Не зважаючи на те, що я вже перехворів корона вірусом і є достатньо високий рівень антитіл. Тим не менш, вакцинація – це один із ключових шляхів, щоби кожна людина мала змогу захистити себе від імовірної загрози захворювання. Тобто для мене на сьогоднішній день це питання не стоїть гостро. Переконаний в тому, що у першу чергу вакцинацію повинні пройти медики – це, як кажуть, «солдати на фронті» – ті люди, які допомагають боротися за здоров’я і життя людей”, – додав Кличко.

Потім, за словами Віталія Кличка, у Києві будуть вакцинувати так звані групи ризику – людей похилого віку, чи людей із хворобами, котрі можуть призвести до ускладнень під час інфікування коронавірусом.

«І потім, я переконаний, вже буде масова вакцинація всіх тих, хто буде бажати зробити вакцину», – додав мер.

Нагадаємо, українець з ОАЕ розповів, як зробив щеплення від коронавірусу.