Цьогоріч День людей із історією раку у світі відзначатимуть 6 червня.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Роблять татуювання і професійну фотосесію – так оригінально в Інституті раку відзначають День людей з історією онко. Організатори заходу переконані, що хворі можуть і мають бути щасливими.

Цікаво, що свято влаштували і для пацієнтів, і для медиків. Люди, які вже здолали хворобу, діляться своїми історіями, маленькими та великими перемогами.

Журналістка телеканалу «Київ» побувала на святкуванні й дізналася, які заходи організували в Інституті раку.

До Дня людей із історією раку благодійний фонд організував в Інституті онко акцію. У межах заходу усім учасникам робили спеціальні тимчасові татуювання з написами «Я зможу», «Ти сильний», «Ми з вами» та дизайнерськими малюнками. Після цього в Інституті відбулася фотосесія.

«Це класно. Зараз мене застали під час крапельниці. Прийшла моя лікарка й запросила йти клеїти татуювання та фотографуватися. Тепер я буду дивитися на ці малюночки й мені буде однозначно простіше відходити від крапельниці. Їх, до речі, якраз вистачить на той час, поки після крапельниці буде не добре. Думаю, це буде мене веселити і підтримувати», – розповіла про свою участь в акції Ірина Петрик, пацієнтка Національного інституту раку.

Усі, хто долучився до проведення акції, мав на меті показати, що рак – це лише хвороба, яку можна здолати, якщо вірити в себе.

«Кожен у душі дитина, навіть коли вже виріс. Такі заходи підіймають настрій, коли знаходишся довго в цьому приміщенні й хочеш вже додому. Я не скажу, що тут погано, але вже цікавіше, коли приходять інші люди, ви спілкуєтеся, посміхаєтеся, клеїте якісь наклеєчки чи татуювання. І вже так класно стає. Це дуже атмосферно. Ще й кольори такі чудові», – поділилився своїми враженнями Валерій, пацієнт Національного інституту раку.

Цікаво, що участь в акції взяли не лише пацієнти, а й лікарі та родичі хворих.

«Ці моменти наразі дуже щасливі для кожного з нас, коли ми можемо об’єднатися й показати, що ми разом. А разом ми сила. Це таке життєстверджуюче щось, що надихає», – зазначила Ірина Крячок, керівниця відділення Інституту раку.

До слова, в Україні близько мільйона людей із онкологічними хворобами, але тих, хто зіткнувся з історією раку, набагато більше. Адже в це число входять усі друзі, рідні та лікарі, які разом із хворими долають рак.

Нагадаємо, цьогоріч у всьому світі відзначать День людей з історією раку 6 червня.

Фото: скріншот