Мова йде про Будинок кіно на вул. Саксаганського, 6.

Про це розповів український кінознавець та кінокритик, член Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач в інтерв’ю на YouTube-телеканалі “Титри”.

За словами кінокритика, поширюються спроби захоплення Будинку кіно у центрі Києва на вул. Саксаганського, 6.

“Будинок кіно, який є власністю Національної спілки кінематографістів України, викликає сьогодні у декого нехороші почуття, що його треба захапати. Поширюють чутки, що Спілка закрила Будинок кіно, що його треба відібрати, поки він не впав”, – заявив Сергій Тримбач і порівняв ситуацію із протизаконним захопленням квартири у власника.

Він додав, що сьогодні владою недостатньо підтримується українське кіно, зокрема кіностудія ім. О.Довженка, де виробничі потужності не дозволяють знімати фільми.

До слова, Будинок кіно на вул. Саксаганського, 6 розміщений у чотириповерховій споруді та функціонує з 1977 року. Будинок є власністю Національної спілки кінематографістів України.

Він є першим кінозалом України, де глядачі (завжди безкоштовно) мають змогу прилучитися до кращих зразків українського та світового кіномистецтва. Будинок кіно є культурним центром, в якому проводяться виставки, фестивалі та інші заходи.

Хто саме хоче відібрати будівлю, не повідомляється.

Фото: Фейсбук