До трійки увійшли США, Польща та Велика Британія.

Про це повідомили у Київському інституті світової економіки.

Так, нова система Ukraine Support Tracker систематично відстежує масштаби допомоги, яку уряди 31 західної країни обіцяли Україні після російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Він охоплює військову, фінансову та гуманітарну підтримку, яка є загальновідомою.

«База даних призначена для підтримки дискусії про підтримку України на основі фактів. З моменту початку війни громадські дебати зосереджені насамперед на заходах, щоб найбільш ефективно завдати шкоди уряду Росії, тоді як підтримці України приділялося менше уваги – частково через відсутні дані”, — каже Крістоф Требеш, директор з досліджень Кільського інституту та провідний автор Ukraine Support Tracker.

Kyiv Media

Згідно з базою даних, США є найбільшим нинішнім прихильником України з еквівалентом у 7,6 млрд євро з початку війни. Водночас усі країни ЄС разом виділили 2,9 мільярда євро, плюс 1,4 мільярда євро від установ ЄС та 2 мільярди євро від Європейського інвестиційного банку. Велика Британія, Канада та Японія пообіцяли надати загальну допомогу на 1 мільярд євро. Також до трійки увійшла Польща, яка надала 1 млрд євро.

«Ми не можемо надати повну картину, тому що військова допомога, зокрема, Україні не завжди є прозорою. Але ми зробили все можливе, щоб ретельно перерахувати та кількісно оцінити всі заходи підтримки, які стали загальновідомими», – каже Требеш.

Kyiv Media

Щодо економічного виробництва, найбільшим прихильником України є Естонія, за нею йдуть Польща та Литва. США посідають тут 6-е місце, а Німеччина 12-е, не враховуючи допомоги, яка надається опосередковано через ЄС.

Фото: www.ifw-kiel.de