Найпопулярніша професія нині у столиці — кур'єр.

У Києві зросла кількість безробітних, в той час як вакансій — поменшало. Про це повідомила начальниця відділу працевлаштуваня Київського міського цетру зайнятості Тетяна Говорун в ефірі програми «Київ. Newsroom» на телеканалі «Київ».

За її словами, нині у місті близько 13 000 офіційно зареєстрованих безробітних, а відкритих вакансій — 7 тисяч.

Середня зарплата у пропозиціях — близько 10-12 тисяч гривень.

«Як показує практика, кінець року-початок року, грудень-січень — це завжди зростання числа зареєстрованих безробітних. Це пов’язано не лише з локдауном і карантином, а й з тим, що зазвичай саме в кінці року люди хочуть міняти вид діяльності. Кількість вакансій порівняно з минулими роками дійсно зменшлася, але вони є» — розповіла експертка.

Пожвавлення ринку праці очікується вже у лютому. Наразі працедавці шукають торговців, медпрацівників, економістів й фахівців робітничих професій.

Водночас, за даними сайту-агрегатора вакансій Jooble, найпопулярніша професія в Україні — кур’єр. Попит на цю спеціальність начебто зумовлений карантином, оскільки багато магазинів і закладів харчування перейшли на доставку. Нині за свої послуги кур’єри отримують в середньому 15 тисяч гривень, а найбільш затребуваними є ті, хто мають власні мопеди.

Фото: піксабей