Розсилка начебто від керівництва патрульної поліції Києва почала надходити як державним, так і приватним компаніям.

Про це попередила патрульна поліція Києва.

Так, сьогодні, 3 червня, зранку різні державні органи та приватні компанії почали отримувати листи нібито з електронної пошти управління патрульної поліції Києва – kyiv2@patrol.police.gov.ua. Листи були начебто написані від імені начальника Департаменту патрульної поліції.

Контекст листів був наступний: на вас заведена кримінальна справа, терміново надайте інформацію, інакше вам буде виписано штраф.

Інформуємо, що жодних подібних листів Департамент патрульної поліції та управління патрульної поліції у містах не надсилали. Це — атака кіберзловмисників. Також застерігаємо, що електронні листи зі схожим змістом (про несплачені податки, кримінальні справи тощо) можуть надходити й нібито від інших держустанов“, – повідомили патрульні.

Розсилка небезпечна тим, що листи містять додатки, відкриваючи які, отримувач завантажує вірусний файл, котрий заражає комп’ютер.

Аби вберегтися від подібного, у поліції радять дотримуватись інтернет-гігієни та в жодному разі не відкривати будь-які запаролені архіви та файли, що надходять на електронну пошту.

Стежте за встановленим та оновленим антивірусним програмним забезпеченням. Звертайте увагу на електронну адресу відправника листа та перевіряйте її достовірність, оскільки спам-повідомлення відправляються з неофіційних пошт“, – наголосили поліцейські.

Нагадаємо, у Києві СБУ викрила хакерське угрупування, яке встигло накрасти 9 мільйонів гривень на криптовалютних біржах.

Фото: фейсбук поліції Києва