Хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств, сайт держпослуг «Дія».

Станом на 14:00 17 січня відновили роботу майже всі сайти, які постраждали від кібератаки на державні інформаційні ресурси в ніч на п’ятницю. Про це повідомляє прес-служба Держспецзвʼязку.

Повідомляється, що розслідування та робота над відновленням решти ресурсів триває.

«Версія щодо використання програми-вайпера, що знищує дані, перевіряється. Для цього Держспецзв’язку взаємодіє з компанією Майкрософт у рамках укладеної влітку угоди про співробітництво Government Security Program. Водночас вже зараз можна стверджувати про значно вищу складність атаки, ніж модифікація стартової сторінки вебсайтів. Низка зовнішніх інформаційних ресурсів було знищено зловмисниками в ручному режимі. Стислі терміни реалізації атаки свідчать про координацію дій хакерів та їхню чисельність» — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що починаючи з п’ятниці, фіксуються DDOS-атаки на низку постраждалих органів державної влади. Робоча група залучила міжнародних експертів з метою достовірного встановлення джерела походження атаки.

Як ми писали, у ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН. У Держспецзв’язку переконують, що особисті дані громадян викрадено не було, як про це заявляли зловмисники.

В компанії Microsoft після цього інциденту повідомили, що програмне забезпечення, яке використовувалося при атаці, було замасковане під програму-вимагач, проте не призначене для отримання викупу, а для виведення пристроїв з експлуатації.

Урядові експерти доводять, що атака 14 січня здійснювалась з Росії.

Фото: Фейсбук