Відповідне рішення підримали на Київраді 70 депутатів.

Київрада прийняла рішення про збільшення статутних фондів керуючих компаній, що обслуговують житловий фонд столиці, для закупівлі спецтехніки та автомобілів.

У Київраді зазначили, що згідно з чинним законодавством вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, проте наразі більшість власників не створили ОСББ, ЖБК або не обрали управителів, тому керуючі компанії до набрання чинності нових договорів зобов’язані надавати послуги на підставі чинних.

«Індекс інфляції споживчих цін становить більше ніж 133%, що прямо впливає на здатність підприємства закуповувати необхідні товари та матеріали. Така ситуація призводить до спрямування левової частки надходжень керуючих компаній виключно на виплати заробітної плати працівникам та обов’язкові платежі», – зауважили у Київраді.

Отже, оновлювати матеріально-технічну базу підприємства не мають можливості, адже з урахуванням крайньої нестачі фінансових ресурсів підприємства змушено фінансувати виключно критично необхідні послуги з утримання будинку, безперервність надання яких зумовлює безпечність експлуатації та збереження спільного майна багатоквартирного будинку.

«Враховуючи зазначене, комплексне розв’язання питання, яке забезпечить безперебійну роботу господарства, можливе за умови збільшення механізованої праці у загальному обсязі виконуваних працівниками підприємств робіт шляхом виділення коштів для закупівлі механічної снігоприбиральної техніки, спеціалізованих автомобілів для надання аварійно-ремонтних послуг, спеціалізованих автомобілів для прочищення зливостоків, водостоків та дренажів, засобів механізованого прибирання та поліпшення побутових умов працівників робітничих професій», – пояснили у Київраді.

Так, рішення передбачає збільшення розміру статутних капіталів комунальних підприємств у розмірі 10 мільйонів гривень кожному.

Фото: Київрада